پایان اردیبهشت صورت می گیرد

نمایش نوآوری های حوزه خوراک دام و امنیت غذایی

نمایش نوآوری های حوزه خوراک دام و امنیت غذایی این با من: «نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان حوزه نوآوری و فناوری تولید و تامین نهاده های دامی» به عنوان اولین پل از سلسله رویدادهای سرمایه گذاری؛ 31 اردیبهشت ماه 1402 انجام می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این نمایشگاه و رویداد با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در محورهای «فناوری های نوین در تولید خوراک دام»، «افزایش راندمان و کاهش ضریب تبدیل»، «استفاده از گیاهان مقاوم به شوری آب و خاک»، «استفاده از خوراک های نامتعارف و پسماند»، «افزودنی های مجاز خوراک دام و طیور»، «استفاده از بیوتکنولوژی در تهیه خوراک دام»، «نوآوری در تجهیزات، بسته بندی و حمل و نقل و بهره برداری از گیاهان نوین» و «تغییر الگوی کشت» برگزار می شود.
تامین نهاده های دامی و تکمیل زنجیره غذایی دام، طیور و آبزیان در سالهای اخیر به موضوع مهمی در کشور تبدیل گشته و طبق آمارها بخش عمده ای از نهاده های دامی و علوفه مورد نیاز کشور، وارداتی است. طی سالهای قبل بخش مهمی از واردات ایران به نهاده های دامی اختصاص یافته است و از آنجا که ذرت، جو، کنجاله و برخی از دانه های روغنی مثل سویا نیاز به آب فراوانی دارند، کاشت آنها در کشور به صرفه نیست؛ اما در عین حال محصولاتی پر اهمیت هستند که جهت افزایش شیردهی، پروار کردن و تولید مثل دام، طیور و آبزیان استفاده می شوند.
از طرف دیگر تحریم ها نیز بر معضل تامین و تولید نهاده های دامی و علوفه افزوده است و ادامه روند فعلی با تاکید بر واردات می تواند زنجیره امنیت غذایی ما را با تهدید مواجه کند. این در حالیست که پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری ثابت کرده است که می توان با تاکید بر آن صنایع مختلفی را از بحران نجات داد. بدین سبب صنعت دام و طیور نیز نمی تواند از این قاعده مستثنی باشد. پس برگزاری رویدادهای سرمایه گذاری و نمایشگاه معرفی دستاوردهای دانش پایه این حوزه به نقش آفرینان این صنعت از اهمیت بالایی برخوردارست.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https: //events.sina.vc/ مراجعه کنند.
منبع:

1402/02/24
14:32:42
5.0 / 5
121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما