در ابلاغیه ای به دانشگاهها؛

شرایط دریافت وام شهریه

شرایط دریافت وام شهریه به گزارش این با من، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: دانشـجویانی که اطلاعات هویتی و تحصـیلی آنها در سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت علوم ثبت شده باشد می توانند نسبت به تقاضای وام شهریه اقدام نمایند.به گزارش این با من به نقل از مهر، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بخشنامه ای در رابطه با وام شهریه به روسای استانی مراکز دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و روسای دانشگاه های غیرانتفاعی ارسال کرد که بخش هایی از آن به این شرح است:
مهلـت درخـواست وام شــهریه از ابتـدای نیم سـال جـاری آغـاز شـده و تـا تـاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ تمدید شده است.
کـاربران دانشــگـاه هـا و مراکز آموزش عـالی و معـاونین دانشــجـویی حـداکـثر تا روز یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ (غیر قابل تمدید) فرصت خواهند داشت تا نسـبت به بررسـی و تأیید درخواست های وام درسامانه جدید اقدام نمایند.
نظر به این که صـرفًا دانشـجویانی که اطلاعات هویتی و تحصـیلی آنها به سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت عتف GSB ارسال شده باشد می توانند نسبت به تشکیل پرونده و ثبت تقاضای وام اقدام نمایند، ضروریست دانشگاه هاو مراکز آموزش عالی با قید فوریت نسـبت به تبادل و به روزرسانی مسـتمر اطلاعات آموزشی دانشجویان در درگاه تبادل اطلاعات وزرات متبوع پیش از تاریخ شروع ثبت نام به صورت برخط اقدام نمایند.
سـقف مبلغ ضـمانت وام های دانشـجویی (بندهای ۱ و ۲ و ۳ مـاده ۱۰ آیین نـامه پرداخت و بـازپرداخت وام های دانشـجویی) به ترتیب به ۶۰ و ۱۲۰ و بیشتر از ۱۲۰ میلیون تومـان افزایش پیدا کرده است. همینطور در مورد بنـد ب مـاده ۱۲آییـن نـامه پرداخـت و بـازپرداخت وام هـای دانشــجویی عرضه گـواهی کسـر از حقوق صـرفًا برای دانشـجویانی که بالاتر از۱۲۰میلیون تومـان وامدریافت خواهـد نمود الزامی است. بدیهی است مسئولیت صحت سنجی سند تعهد و گواهی کسر از حقوق ضامنین بر عهده دانشگاه ها خواهد بود.
پرداخت وام مازاد شـهریه به دانشجویان شهریه پرداز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مطابق شیوه نامه سنوات گذشـته پرداخت می شود. همینطور به علت پرداخت کـل مـازاد شــهریه دانشجو،و، از سوی صـندوق، بعد از ثبـت درخـواست ایـن وام توسـط دانشـجوی زیر پوشش امکان استفاده از وام شهریه صندوق برای وی در این نیمسال وجود نخواهد داشت.
به منظور پیشـگیری از برگشت وام خواهشـمند است قبـل از تاییـد تقاضا نسـبت به فعال و به روز بودن شـماره حساب و شماره شبای دانشگاه ها طمینان حاصل نمایند.
ضمنًا درصورت رویت درخواست وام دانشجویانی که شاغل به تحصیل در آن دانشگاه نمی باشند، از تایید یا رد آن درسامانه خودداری نموده و مراتب به نحو مقتضی به صندوق رفاه منعکس شود.

1402/02/22
21:07:22
5.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما