معاون فرهنگی دانشجویی خبر داد؛

طرح ویژه دانشگاه آزاد برای مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان

طرح ویژه دانشگاه آزاد برای مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان این با من: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از اجرای طرح ویژه این دانشگاه برای مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان باعنوان هر دانشجو، یک مهارت، یک تخصص آگاهی داد.فرزاد جهان بین در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح هر دانشجو، یک مهارت، یک تخصص در دانشگاه آزاد درباره ی جزییات آن توضیح داد و اظهار داشت: دانشگاه باید در کنار تربیت تخصصی نسبت به تربیت اعتقادی، تربیت مهارتی و تربیت اجتماعی دانشجو نیز اهتمام داشته باشد، یکی از این تربیت ها، تربیت مهارتی است که در آن بحث مهارت حل مساله مد نظر است تا فرد بتواند از علم خود، مجهولاتی را در حیطه های مختلف حل کند. غیر از این، مهارت های فرهنگی و هنری هم مد نظر ما قرار دارد چونکه این نوع مهارت ها کارکرد افزایش اعتماد به نفس دارد و هم می تواند زمینه را برای ایجاد شغل و درآمد فراهم آورد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هدف از این طرح را افزایش توانمندی مهارتی شغلی و هنری دانشجویان، رشد و ارتقای مهارت دانشجویان، استعدادسنجی و استعدادیابی مربیان جوان دانشجو، بسترسازی خود اشتغالی دانشجویان، هموار کردن زمینه های اشتغال و تربیت نیروی کارآفرین و خلق فرصت های جدید اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاه عنوان نمود.
جهان بین ضمن اشاره به این که تاکید شده که در این طرح مجری، تشکل ها، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و دانشجویی و بسیج دانشجویان باشند، اظهار داشت: علت این است که هویت تشکل ها تقویت شود و عرصه های جدیدی پیش روی آنها قرار بگیرد. همین طور تاکید گردیده است که مربیانی که وظیفه آموزش را برعهده دارند، ترجیحاً از مربیان جوان هنری و خود دانشجویان انتخاب گردد.
وی با اعلان اینکه این طرح با همکاری معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد بصورت مشترک اجرائی می شود، اضافه کرد: در ابتدا تشکل ها و گروههای داوطلب درخواست برگزاری دوره مهارتیِ دانشجویی را به کارگروه مهارتی واحد که متشکل از معاون فرهنگی و دانشجویی واحد، معاون پژوهشی واحد، معاون آموزشی مهارتی و علمی واحد دانشگاهی و غیره است ارائه می دهند، بعد از آن بعد از تصویب دوره فراخوان جهت جذب دانشجوی مهارت جو در دوره های پیشنهادی اعلام می شود که اطلاع رسانی نیز توسط نهاد دانشجویی داوطلب صورت می گیرد. ثبت دوره نیز در «سامانه مشکات» به انجام می رسد و بعد از آن دوره اجرائی و بعد از گرفتن آزمون نهایی، گواهینامه آخر دوره برای فرد برای دانشجو صادر می شود.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: در صورتیکه تعداد دانشجویان واحدهای بزرگ، متوسط و کوچک جهت برگزاری کارگاه آموزشی بصورت تفکیکی به حد نصاب نرسد، واحد دانشگاهی استان در صورت فراهم کردن امکانات لازم می تواند کارگاه را بصورت استانی برگزار کند
جهان بین ضمن تاکید بر این که داشتن گواهینامه معتبر صلاحیت مدرس برای مدرسان و مربیان جوان مهارتی مطابق قوانین معاونت آموزش های عمومی و مهارتی الزامی است، اظهار داشت: در این طرح اولویت تدریس با مربیان جوان دانشجو است، در صورتیکه کارگروه مهارتی، فرهنگی و دانشجویی تشخیص دهد که مربی جوان دانشجو جهت تدریس دوره وجود ندارد می توان با هماهنگی معاونت آموزشی و مهارتی و علمی از مربیان خبره دانشگاه یا سازمان فنی و حرفه ای یا مراکز آموزش دولتی استفاده نماید.
وی افزود: باتوجه به راه اندازی سامانه مشکات و در صورت ارتقای سامانه این سامانه، دوره های آموزشی مهارتی فرهنگی و دانشجویی بصورت مجازی نیز در سامانه قابل برگزاری است.
این مقام مسئول دانشگاه آزاد اسلامی افزود: معاونت آموزش های عمومی و مهارتی چندین دوره آموزشی و مهارتی را به عنوان پیشنهاد مطرح کرده است که عبارت است از دوره آموزشی خبرنگاری، عکاسی، داستان نویسی، طب سنتی، فتوشاپ و غیره که گروههای دانشجویی نیز می توانند به غیر از این موارد دوره هایی را پیشنهاد دهند.


1402/02/10
12:14:09
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آزمون , آموزش , انجمن , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما