پیاده روی آسان در فضا با لباس فضایی نسل جدید ناسا

پیاده روی آسان در فضا با لباس فضایی نسل جدید ناسا به گزارش این با من، لباس فضایی نسل بعدی ناسا برای فضانوردان می تواند به انجام یک پیاده روی فضایی آسان و بهینه در مدار نزدیک زمین کمک نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت کالینز ایرواسپیس(Collins Aerospace) درحال توسعه یک لباس فضایی نسل جدید برای ناسا است که قابلیت های پیاده روی یا راهپیمایی فضایی را برای مقاصد نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی بین المللی بالا می برد.
این شرکت با همکاری شرکتهای ILC Dover و Oceaneering درحال همکاری با ناسا هستند تا لباس فضایی پیشرفته ای بسازند که قابلیت پیاده روی فضایی فضانوردان را در مدار نزدیک زمین و در ایستگاه فضایی بین المللی افزایش دهد.
این لباس فضایی جدید، طیف وسیع تری از حرکات را عرضه می دهد و با بدن های با اندازه های متفاوت فضانوردان متناسب می شود. علاوه بر این، از فناوری جدیدی بهره می برد که کارآمدتر، بادوام تر و احتیاج به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به طراحی فعلی لباس های فضایی مورد استفاده فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی دارد.
هدف از این همکاری، تسهیل پیاده روی فضایی فضانوردان با سهولت و کارآمدی بی سابقه است.
طبق درخواست ناسا تحت عنوان xEVAS، شرکتهای منتخب مجاز به رقابت برای بهبود انجام وظایف برای مأموریت های فضایی هستند. این نه تنها شامل پروژه های فعلی می شود، بلکه طیف گسترده ای از خدمات برای نیازهای ناسا در پیاده روی های فضایی تا سال ۲۰۳۴ را هم شامل می شود.
ابداع یک لباس فضایی جدید
به قول لارا کرنی، مدیر برنامه xEVAS و برنامه تحرک انسانی ناسا، طراحی فعلی لباس های فضایی «واحد تحرک خارج از فضاپیما»(EMU) برای برنامه های شاتل و ایستگاه فضایی بسیار قابل اعتماد بوده است. با این وجود، ناسا به علت کهنه شدن این لباس ها به لباس فضایی جدیدی جهت استفاده در ایستگاه فضایی بین المللی نیاز دارد. علاوه بر این که این لباس فضایی جدید، جدید ترین فناوری هایی را که ۵۰ سال پیش در دسترس نبودند، در خود جای خواهد داد.
مجهز به سیستم پیشرفته پشتیبانی از زندگی
ناسا درحال توسعه لباس فضایی جدیدی است که دارای اجزای پیشرفته پشتیبانی از حیات، همچون تأمین اکسیژن و تصفیه کربن دی اکسید و همینطور مجهز به نیروی الکتریکی، دفع گرما و تهویه است.
این لباس همینطور دارای یک پارچه خنک کننده و سیستم تهویه مایع است که می تواند برای تنظیم دمای بدن در طول پیاده روی های فضایی استفاده گردد.
این لباس فضایی جدید در مقایسه با طراحی فعلی لباس های فضایی دارای قطعات کمتر و خصوصیت های کاربرپسند بیشتری است که ساعات آموزش فضانوردان را می کاهد و راحتتر نگهداری می شود. همینطور برای تناسب بهتر با بدن فضانوردان قابل تنظیم خواهد بود و میتوان آنرا در طول پرواز فضایی تغییر داد.
این لباس جدید گام مهمی به جلو در قابلیت های پیاده روی فضایی برای مدار نزدیک زمین و ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود و از نگهداری و عملیات مستمر ایستگاه فضایی پشتیبانی می کند.
این لباس فضایی جدید، فناوری کارآمدتر و بادوام تری را به کار می گیرد که به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به طراحی فعلی لباس های فضایی که حالا دیگر کهنه و قدیمی شده اند، نیاز دارد.
منبع:

1402/02/05
11:43:58
5.0 / 5
306
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما