معاون فرهنگی وزیرعلوم؛

باید روی حجاب و عفاف در دانشگاه ها برنامه ریزی ویژه داشته باشیم

باید روی حجاب و عفاف در دانشگاه ها برنامه ریزی ویژه داشته باشیم به گزارش این با من، معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: نکته مهمی که مطرح است و باید روی آن برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد؛ مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه است.به گزارش این با من به نقل از معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در جمع معاونین فرهنگی دانشگاه های کشور با اشاره به تشکیل و تصویب کارگروه های تخصصی معاونت فرهنگی بیان کرد: کارگروه های تخصصی معاونت فرهنگی وزارت علوم مشخص شدند و احکام دبیران آنها نیز داده شد.
وی اضافه کرد: تعدادی از دانشگاه ها دارای تجارب خوبی در زمینه های خاصی از فعالیت فرهنگی و اجتماعی هستند، برمبنای تجارب و ایده هایی که در این عرصه های خاص داشتند و ضرورتی که در ارتباط با آن موضوع حس می شد؛ باید هم افزایی هایی شکل می گرفت که ما تصمیم گرفتیم در امتداد این هم افزایی کارگروه ها شکل بگیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط با اهداف این کارگروه ها اشاره کرد: درباره ی کارگروه ها چند هدف داشتیم که همچون آنها، تدقیق و تحلیل مسائل ویژه یک حوزه، تدوین نظام مسائل یک حوزه و استفاده از تجارب دانشگاه های مختلف می باشد.
وی اضافه کرد: بعد از بررسی های لازم، در سه لایه ارائه راهبرد، ارائه راه حل و تدوین و طراحی بخشنامه در آن حوزه باید کار انجام گیرد.
کلانتری در ادامه صحبت های خود به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: نکته مهم دیگری که مطرح است و باید روی آن برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد؛ مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه است.
وی اضافه کرد: حجاب و عفاف موضوعی است که تاکید شرعی روی آن بوده و باید برای آن برنامه ریزی نماییم و نگذاریم این حکم معطل بماند. این واجب شرعی باید جدی گرفته شود چونکه یک وجهه هویتی دارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ضمن تاکید بر لزوم کنش گری در این عرصه، اذعان کرد: باید کنش گری با درایت و با عقلانیت در این عرصه داشته باشیم و نباید بگذاریم تا این حکم الهی مغفول واقع شود.
کلانتری بیان کرد: قسمت اصلی و عمده کار در زمینه حجاب و عفاف بحث مشاوره ای و فرهنگی است و ما دراین زمینه مسئولیم. باید به اندازه وسع و توانمان در زمینه عفاف و حجاب فعالیت داشته باشیم.

1402/01/08
18:43:43
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما