با حضور معاون آموزش و كارآفرینی جهاد دانشگاهی و معاون اجتماعی شهرداری تهران؛

راه اندازی مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران

راه اندازی مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران این با من: با حضور معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی و معاون اجتماعی شهرداری تهران و مدیران شهری تهران، ˮمرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهرانˮ با مشارکت و همکاری جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی در منطقه پنج تهران راه اندازی شد.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاح اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران که بصورت وبیناری با حضور دکتر محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی شهرداری تهران افتتاح شد، دکتر محسن غفوریان، معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی به همراه دکتر سیده مهری السادات موسوی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی، دکتر علی محرابی، مشاور مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، مهندس روح الله حدادی و مهندس منصور منصوری خجسته، علیرضا ثلاثی مسئول ستفا در جهاد دانشگاهی واحد علامه و مهندس پروین رو از سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران حضور داشتند.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی در حاشیه راه اندازی اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران با تبریک ایام شعبانیه و راه اندازی این مرکز به دست اندرکاران آن اظهار داشت: جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران ظرفیت ها و توانمندی های خوبی برای همکاری در حوزه اشتغال و کارآفرینی و نیز ارائه آموزش های مهارتی دارند و جهاد دانشگاهی آمادگی دارد به ارائه خدمات خود با همکاری شهرداری در مناطق مختلف کلانشهر تهران بپردازد.

دکتر غفوریان با اشاره به این که اشتغال با اهمیت ترین دغدغه کشور برای جوانان و زنان است اشاره کرد: جهاد دانشگاهی تلاش می کند با همکاری و مشارکت دستگاه های علمی و اجرائی قدمهای موثرتری در این عرصه خصوصاً اشتغال دانش آموختگان بردارد.

دکتر مهری السادات موسوی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی نیز درباره ی این مرکز اظهار داشت: این مرکز با هدف آموزش و ارتقای توانمندی های شهروندان با همکاری تسهیلگران توسعه کسب وکار شکل گرفته و به ارائه مشاوره تخصصی در زمینه کسب وکار، راه اندازی و توسعه مشاغل خانگی، تشویق شهروندان به عضویت در گروههای محلی و بهره مندی از خدمات مرکز، ایجاد زمینه اشتغال برای افراد نیازمند و خانواده های کمتربرخوردار، پشتیبانی از کسب و کارهای استارتاپی، ایجاد دفتر مددکاری اجتماعی و مشاوره شغلی و... می پردازد.

وی با تأکید بر این که در این مرکز بحث گسترش مشاغل خرد خانگی و صنایع کوچک محلی، ساماندهی و اتصال آنها به بازار فروش دنبال می شود، اشاره کرد: امروز شاهد همکاری خوب جهاد دانشگاهی و شهرداری در بحث توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی هستیم و این مرکز اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی در کلانشهر تهران است و شهروندان هم بوسیله سامانه و هم بصورت تلفنی خدمات مورد نیاز را در زمینه کسب و کارهای خرد و خانگی دریافت نمایند.

مهندس علی محرابی، مشاور سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز اظهار داشت: کارآفرینی برای مدیریت شهری بسیار اهمیت دارد و تلاش می نماییم با رونق کارآفرینی اقتصاد شهر و بدنبال آن، اقتصاد شهروندان رونق گیرد.

مهندس محرابی بر توسعه کسب وکار های خرد و کوچک به عنوان بستر رونق کسب و کارهای شهر تاکید و اشاره کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران همکاریهای خوبی را دنبال می کنند و قسمتی از این همکاری ها در ایجاد مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران نمود پیدا کرده است.

مهندس منصور منصوری خجسته، مسئول کارآفرینی منطقه پنج هم در حاشیه این افتتاح اظهار داشت: اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران با حمایت و همکاری جهاد دانشگاهی و شهرداری منطقه پنج راه اندازی شده و می تواند مرکزی برای توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی برای شهروندان باشد. در این مرکز، مشاوران جهاد دانشگاهی بصورت رایگان به ارائه خدمات به شهروندان بپردازند.

مهندس منصوری خجسته، یکی از اهداف راه اندازی مرکز را ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی عنوان نمود و اظهار داشت: این مرکز می تواند به همه شهروندانی که تمایل دارند وارد حوزه کسب و کارهای خانگی شوند، خدمات ارائه کند.

علیرضا ثلاثی، مدیر شعبه تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی» نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری جهاد دانشگاهی و وزارت کار شکل گرفت و این تجربه ها اکنون با شهرداری تهران و در مناطق و محله های مختلف شهری ادامه خواهد یافت.
وی ادامه داد: مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران به ارائه خدمات نوین و مورد نیاز شهروندان کلانهشر تهران در زمینه کسب و کارهای خرد و خانگی می پردازد.

منبع:

1401/12/25
12:55:21
5.0 / 5
138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما