در جمع دانشجویان نمونه مطرح شد؛

مشارکت دانشجویان در تصمیم گیری های کشور

مشارکت دانشجویان در تصمیم گیری های کشور این با من: نماینده دانشجویان نمونه خواهان مشارکت دانشجویان فرهیخته در تصمیم سازی و تصمیم گیری در کشور و استفاده از دانشجویان نخبه در سطوح مختلف مدیریتی شد.به گزارش این با من به نقل از مهر، سی امین دوره جشنواره دانشجویان نمونه کشوری، بامداد امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و وزرای علوم و بهداشت و دانشجویان نمونه کشوری از دانشگاه های وزارت علوم، وزارت بهداشت و بخش بین الملل در سالن اجلاس سران برگزار شد، دراین مراسم دو نفر از دانشجویان نمونه کشوری به عنوان نماینده دانشجویان نمونه سخنرانی کردند.
محمد صادق فراهانی، دانشجوی نمونه رشته حقوق عمومی در دوره دکتری تخصصی از دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشجویان نمونه وزارت علوم خطاب به وزیر علوم و معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: هیچ یک از دانشجویان حاضر در جلسه، ۲سال، چهار سال، و یا شش سال سختی های تحقیق و پژوهش را برای دریافت یک تقدیر نامه و جایزه ای که شاید هزینه داوری چند مقاله خارجی آنها را تامین نکند، به جان نخریده اند.
وی افزود: دغدغه دانشجویان این مرز و بوم حل مسائل کشور است، موانع را لطفا بردارید و مانع دلسردی و ناامیدی دانشجویان شوید.
این دانشجوی نمونه با اشاره به مطالبات دانشجویان خواهان مشارکت دانشجویان فرهیخته در تصمیم سازی و تصمیم گیری در کشور، استفاده از دانشجویان نخبه در سطوح مختلف مدیریتی، ایجاد کارگروه های اندیشه ورز از دانشجویان برتر کشور ذیل کمیسیون های هیات دولت، بازبینی بخشنامه های وزارت بهداشت و علوم با مشارکت دانشجویان در امتداد نظام ارزشیابی از مقاله محوری به مسئله محوری و رفع تعارض منافع در تصویب بخشنامه های وزارتین علوم و بهداشت شد.
نگارسادات احمدی دانشجوی دوره دکتری حرفه ای پزشکی نیز به نمایندگی ازدانشجویان نمونه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نظام آموزشی اظهار داشت: هرچه که در نظام آموزش پزشکی از اساتید خود فراگرفتیم بخش قابل توجه ای از آن در حد نظریه باقی مانده است، نتیجه این شده که وقتی فرد در نظام آموزش پزشکی آموزش دیده و مشغول به کار می شود خلائی را احساس می کند که محیط آموزش به نحوی نبوده که وی را برای محیط کار آماده کرده باشد.
این دانشجوی نمونه اضافه کرد: بدین سبب باید تلاش شود تا آموزش پزشکی در عمل پیاده شود، نکته دوم درباره ی مسائل معیشتی و رفاهی آموزش پزشکی است، ساعت کاری اینترنی بسیار زیاد است. این دانشجویان بار اعظم کار بیمارستان ها را بر دوش می کشند در صورتیکه تسهیلات رفاهی از قبیل محل سکونت، تغذیه، خوابگاه ها، با وضعیت کاری این قشر سنخیتی ندارد و موجب دلسردی افراد می شود.
وی اضافه کرد: نمی توان کتمان کرد که در وضعیت فعلی جامعه، بحث مالی بسیار پر رنگ است، بی خود نیست که تمایل به مهاجرت بالا رفته و راهکارهای مقابله با آن راهکارهای کارآمدی نیستند، شاید وقت آن رسیده است که بجای راهکارهای منفی به راهکارهای تشویقی با فراهم کردن شرایط تسهیلات مناسب در خور جامعه شریف علوم پزشکی حرکت نماییم، در آن صورت شاهد آن خواهیم بود که بسیاری افراد خواهان این هستند که در خاک خود مانده و به مردم خود خدمت کنند. مورد بعدی نیز بهره گیری از توانمندی افراد نخبه در حوزه های مختلف است.


منبع:

1401/12/21
10:43:05
5.0 / 5
158
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پژوهش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما