راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خصوصی برای کاهش وابستگی محصولات سلامت محور

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خصوصی برای کاهش وابستگی محصولات سلامت محور این با من: صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) در امتداد کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور با امضای تفاهم نامه 3 جانبه راه اندازی می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و بیمه مرکزی، قرارداد ۸ هزار میلیاردریالی برای تأسیس و تشکیل صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) در امتداد کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور امضا کرده اند.
در متن این موافقت نامه آمده است با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان "سال تولید، اشتغال آفرین و دانش بنیان" و در امتداد تحقق اقتصاد دانش بنیان، بمنظور همکاری مشترک در گسترش فرهنگ سرمایه گذاری و تامین مالی کارآفرینی و فناوری برای توسعه سرمایه های انسانی، ترویج کارآفرینی و بهبود ظهور و بروز کسب و کارهای موفق و در امتداد اجرائی سازی ماده ۷ بخشنامه پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی در زمینه سلامت مصوبه هیئت وزیران در تیرماه سال ۱۴۰۱ با هدف سرمایه گذاری بمنظور کاهش هزینه تمام شده سیستم سلامت و کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور و همین طور اجرائی سازی تفاهم نامه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ بین معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و بیمه مرکزی این موافقت نامه منعقد شده است.
موضوع موافقت نامه عبارت است: از همکاری درباب سرمایه گذاری در تأسیس و تشکیل صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE) موضوع بند (۲۰) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۳۸۴/۰۹/۰۱ که دستورالعمل تأسیس آن مطابق ابلاغیه شماره ۱۲۰۲۰۱۱۵ سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ابلاغ گردیده است.
بر طبق این موافقت نامه عنوان نهاد سرمایه گذاری، "صندوق سرمایه گذاری خصوصی (PE)" است که میزان سرمایه گذاری آن ۸۰۰۰ میلیاردریال است که این رقم سرمایه کل شامل واحدهای سرمایه گذاری (۳۰ درصد ممتاز و ۷۰ درصد عادی) است. سهم ستاد زیست فناوری ۱۵۰۰ میلیاردریال، سهم بیمه مرکزی ۲۰۰۰ میلیاردریال، سهم صندوق نوآوری ۲۰۰۰ میلیاردریال و سهم سایر ۲۵۰۰۰ میلیاردریال است.
محورهای کلی همکاری به شرح زیر است:
- همراهی در تهیه امیدنامه صندوق سرمایه گذاری به نحوی که تمرکز موضوعات سرمایه گذاری آن صندوق، شرکت های فعال در زمینه های زیست فناوری، دارو و درمان های نوین (با اولویت طرح تولیدداروهای مشتق از پلاسما)، بهداشت و سلامت و سایر شرکت هایی که تولیدات یا خدمات آنها زمینه کاهش هزینه تمام شده سیستم سلامت و کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور را شامل می شود.
- همراهی در معرفی طرح های سرمایه گذاری فناورانه دارای توجیه اقتصادی
- کمک به جذب سرمایه گذاران در امتداد تشکیل صندوق سرمایه گذاری
- سرمایه گذاری در تشکیل صندوق سرمایه گذاری مذکور و تعهد به تکمیل وجود مطابق سازوکار ماده ۴ این موافقت نامه
گفتنی است: این موافقت نامه تا آخر عمر صندوق سرمایه گذاری معتبر بوده و در صورت توافق همه اطراف فسخ می شود.1401/12/16
14:04:46
5.0 / 5
217
تگهای خبر: بیمه , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما