رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد؛

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان شاهد

اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان شاهد به گزارش این با من، رئیس سازمان امور دانشجویان از برگزاری اولین جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی اطلاع داد.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، هاشم داداش پور در نشست خبری اولین جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، نحوه برگزاری این جشنواره را شرح داد و اضافه کرد: اولین جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۲ به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به این که سازمان امور دانشجویان، متولی حوزه دانشجویی کل کشور است و وظایف گوناگونی بر عهده دارد، اضافه کرد: یکی از وظایف این سازمان، رسیدگی به امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه های مختلفی همچون آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی است. مصوبات بسیاری در سالهای گذشته در مجلس شورای اسلامی و شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است تا بر مبنای آن مصوبات، سازمان امور دانشجویان بتواند بر حوزه دانشجویان شاهد ایثارگر تمرکز کند.
داداش پور به برنامه های انجام شده این سازمان در حوزه دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره نمود و اظهار داشت: تابستان سال قبل دوره ای با عنوان «ضیافت ملی ایثار» در شهر مشهد مقدس برگزار شد که تلاش می نماییم این برنامه را در سه سطح ملی، منطقه ای و دانشگاهی ادامه دهیم. همینطور برنامه دیگری که به دنبال برگزاری آن هستیم، جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری مخصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر است.
وی افزود: برنامه سوم هم برگزاری جشنواره جایزه ملی سردار سلیمانی به منظور شناسایی، معرفی و اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان شاهد و ایثارگر است. برای گرامیداشت یاد سردار سلیمانی، این جایزه را با نام مرد بزرگ جهان اسلام نامگذاری کردیم و در تلاش هستیم از راه این جشنواره و جایزه، بهترین و مستعدترین دانشجویان شاهد و ایثارگر شناسایی شوند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی و معرفی بهترین و برترین دانشجویان شاهد و ایثارگر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و تجلیل و اعطای بورس تحصیلی به آنها است. البته منظور از اعطای بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی است که در ذیل این عنوان آمده است.
وی با اشاره به اینکه برای دریافت این جایزه، دانشجویان شاهد و ایثارگر باید حائز رتبه های مشخصی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ باشند، اضافه کرد: در مقطع کارشناسی دانشجویانی که در گروههای آزمایشی علوم تجربی، انسانی و فنی مهندسی بدون در نظرگرفتن سهمیه، رتبه کمتر از ۵۰۰ و در گروههای آزمایشی هنر و زبان رتبه زیر ۳۰۰ را کسب کرده باشند، شامل این بورس تحصیلی می شوند.
داداش پور افزود: در مقطع کارشناسی ارشد هم دانشجویانی که رتبه های یک تا پنج کد رشته مربوطه را کسب کرده باشند، واجد شرایط لازم برای دریافت این جایزه خواهند بود. همینطور در دوره دکتری دانشجویانی که در امتیاز نهایی در ارتباط با کنکور دکتری، رتبه های یک تا سه را کسب کرده باشند، از جانب سازمان سنجش برای دریافت این جایزه معرفی می گردند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در این طرح دانشجویان شاهد و ایثارگری مدنظر ما هستند که بدون در نظر گرفتن سهمیه حائز رتبه های مشخص شده باشند و بر این اساس در این جشنواره از ۱۹ دانشجوی برگزیده شاهد و ایثارگر تقدیر می شود.
وی اظهار داشت: دانشجویان برگزیده در شش ماهه اول سال می توانند از این بورس استفاده نمایند ولی شرط لازم جهت استفاده مستمر از این بورس در ترم های بعد اینست که دانشجویان دوره کارشناسی در نیمسال اول باید جزو ۲۰ درصد اول دانشجویان آن کلاس باشند، در دوره کارشناسی ارشد باید جزو ۱۰ درصد دانشجویان آن کد رشته و دانشجویان دکتری باید رتبه اول را کسب کرده باشند. البته دانشجویان دوره دکتری باید آزمون جامع را در انتها ترم سوم بگذرانند و تا پایان اسفند سال دوم، طرح پیشنهادی (پروپزال) خویش را عرضه کنند تا بتوانند از این بورس به صورت مستمر استفاده نمایند.


منبع:

1401/11/20
12:41:37
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آزمون , آموزش , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما