در كمیسیون اصل نود تاكید شد

وزارت علوم رویه غلط سازمان سنجش برای برگزاری آزمون مجدد را اصلاح کند

وزارت علوم رویه غلط سازمان سنجش برای برگزاری آزمون مجدد را اصلاح کند به گزارش این با من، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که باید وزارت علوم رویه غلط سازمان سنجش برای برگزاری آزمون مجدد را اصلاح نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا. علی خضریان در تشریح جلسه کمیسیون اصل نود اظهار داشت: این جلسه برای رسیدگی به طرز کار سازمان سنجش آموزش کشور در مبحث روش اجرای ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات آزمون های سراسری و استفساریه آن و سایر مواد قانون نسبت به دانشجویان و داوطلبان آزمون های سراسری سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تشکیل شد.
وی توضیح داد: بر مبنای استفساریه ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات آزمون های سراسری، سازمان سنجش نمی تواند دانشجویان مشغول به تحصیل یا ثبت نامی را به آزمون مجدد دعوت کند و آنها را از ادامه تحصیل بازدارد و در مورد پرونده های مفتوح هم بعد از ابلاغ استفساریه امکان ادامه رسیدگی ندارد، سازمان سنجش همچنان در بعضی موارد رویه مغایر قانون قبلی را ادامه داده و از اجرای صراحت قانون، استنکاف کرده است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: در همین راستا کمیسیون اصل نود از وزیر علوم برای ادای توضیحات دعوت کرد و بعد از بحث و بررسی مقرر شد در مورد دانشجویانی که ابلاغ رای به آنها بعد از تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲ یعنی تاریخ ابلاغ قانون استفساریه باشد، ابلاغ صورت گرفته شده کان لم یکن گردد و در رسیدگی به پرونده داوطلبان سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بر مبنای قانون عمل شود و از رفتارهای متناقض و نامتناسب پرهیز شود. هر دو مورد از جانب وزیر علوم مورد پذیرش قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک هفته نسبت به اصلاح رویه های غلط گذشته اقدام و گزارش آن به کمیسیون اعلام گردد.
خضریان افزود: در صورت عدم اقدام مناسب مبحث در جلسه آتی هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مطرح شده و نحوه ادامه رسیدگی و برخورد با ترک فعل و عدم اجرای قانون از جانب رئیس سازمان سنجش و معرفی متخلفین به دستگاه قضایی بررسی شود.
منبع:

1401/10/13
15:10:45
5.0 / 5
328
تگهای خبر: آزمون , آموزش , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما