راه اندازی مراکز رشد قمر در دانشگاه علوم پزشکی ایران

راه اندازی مراکز رشد قمر در دانشگاه علوم پزشکی ایران این با من: سرپرست مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی مراکز رشد قمر در این دانشگاه آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر افشین وهاب زاده اظهار داشت: تا حالا مجوز راه اندازی ۱۰ مرکز رشد قمر صادر و از این تعداد فعالیت، چهار مرکز شروع شده و بقیه هم با قوت درحال پیگیری هستند تا در آینده ای نزدیک راه اندازی شوند.
وی با اعلان اینکه مراکز رشد قمر زمینه کارهای فناورانه تخصصی در زمینه های مختلف را فراهم می کنند، اضافه کرد: مراکز رشد قمر در دانشکده های فناوری نوین پزشکی، بهداشت و «علوم رفتاری و سلامت روان» و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران فعال می باشند.
محل استقرار شرکت های فناور فراهم شد
وهاب زاده از پیش بینی دو ساختمان برای استقرار شرکت های فناور دانشگاه های علوم پزشکی ایران آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از آنها در بلوار کشاورز قرار دارد که حدود ۱۰ شرکت می توانند در این مکان مستقر شوند.
وی با اعلان اینکه مجموعه دیگری نیز در خیابان نلسون ماندلا درحال آماده سازی است، تصریح کرد: با راه اندازی این دو مجموعه، دفتر کار تعدادی از شرکت های فناور فراهم می شود، به عبارتی با این کار تعدادی از شرکت های فناور از اسکان ثابت بهره مند خواهند شد.
ثبت ۴۳ ایده جدید در سامانه اینو
سرپرست مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به راه اندازی سامانه اینو برای ثبت ایده های فناورانه در سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: از شروع سال جدید تا کنون ۴۳ ایده جدید در سامانه اینو ثبت شده است.
وی ادامه داد: بعد از تایید این ایده ها در شورای فناوری مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرکت های فناور برای تنظیم قرارداد اقدام نموده و کارهای لازم را برای تبدیل ایده به محصول انجام می دهند.
اعطای تسهیلات به شرکت های فناور
به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، وهاب زاده به اعطای تسهیلات به شرکت های فناور دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره نمود و اظهار داشت: این تسهیلات از ۵۰ میلیون تا حدود ۲۵۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد به این مجموعه ها اختصاص پیدا می کند.
وی تصریح کرد: تعدادی از شرکت های فناور اقدامات خوبی انجام داده اند، اما کمبود اعتبار داشتند که با دریافت این تسهیلات، تعدادی از مشکلات مالی آنان برطرف شد.
سرپرست مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد: با هماهنگی صندوق گیلان، صندوق سلامت تهران و بنیاد برکت درحال اعطای تسهیلات جدید با ارقام بیشتر به واحدهای فناور امسال هستیم.1401/10/11
15:49:53
5.0 / 5
224
تگهای خبر: تخصص , دانشكده , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما