رئیس صندوق رفاه خبر داد:

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویان در صورت تأمین بودجه شروع می شود

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویان در صورت تأمین بودجه شروع می شود این با من: به گزارش این با من، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: بمحض تأمین بودجه، ثبت نام وام ودیعه مسکن متاهلی آغازمی شود.مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه ها اظهار داشت: برای خوابگاه سازی، باید بودجه ای در اختیار دانشگاه ها قرار داده شود، تا دانشگاه ها برای راه اندازی خوابگاه های متاهلی اقدام نمایند.
وی افزود: ولی هم اکنون بودجه ای از جانب قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت برای ساخت خوابگاه های مذکور عرضه نشده است.
گنجی اظهار داشت: همینطور بودجه ای هم باید در اختیار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قرار دهند تا به دانشجویان متأهل وام ودیعه مسکن عرضه دهیم که متأسفانه تابحال اعتباری از بابت قانون مذکور در اختیار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قرار نگرفته است ولی برنامه ما کامل است بمحض این که بودجه لازم را اختصاص دهند، عرضه وام ودیعه مسکن متاهلی صورت می گیرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پاسخ به این سؤال که چه تعداد متقاضی وام ودیعه مسکن متاهلی هستند، اظهار داشت: ۸۷ هزار دانشجوی متأهل داریم که در ارتباط با دانشگاه های وزارت علوم هستند با احتساب زیر نظام های دیگر تعداد آنها به ۳۵۰ هزار نفر می رسد که انتظار ما اینست که ۵۰ درصد از این دانشجویان، یعنی ۱۵۰ هزار نفر متقاضی وام مذکور باشند که صندوق هنوز سایت را برای این متقاضیان باز نکرده است برای همین آمار دقیقی از تعداد آنها نداریم، بمحض این که اعتبار لازم تأمین شود، ثبت نام صورت خواهد گرفت.
به گزارش این با من به نقل از مهر، قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، دانشگاه ها را مکلف کرده است تا بتوانند متناسب با نیازهای در ارتباط با حوزه خوابگاه متأهلی، خوابگاه های متاهلی راه اندازی کنند.
سال گذشته یک هزار و ۲۶۹ واحد خوابگاه متأهلی در ۱۷ الی ۱۸ دانشگاه کشور وجود داشت، و حدود ۸۵ درصد دانشگاه ها فاقد خوابگاه متأهلی بودند، از سال قبل که دولت سیزدهم آغاز به کار کرد، و رویکرد جدیدی پیش گرفت و قانون جوانی جمعیت تصویب و ابلاغ گردید حرکت هایی در حوزه وزارت علوم آغاز شد و دانشگاه ها به سمت ساخت خوابگاه های متأهلی حرکت کردند.
به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان طی یک سال گذشته، تعداد یک هزار و ۲۶۹ خوابگاه متاهلی به یک هزار و ۵۰۵ خوابگاه متأهلی رسیده همینطور حدود ۴ هزار واحد خوابگاه متأهلی هم به مرحله درحال ساخت رسیده است که بخشی از آنها یعنی حدود یک سوم، از راه تغییر کاربری به خوابگاه متاهلی تبدیل می شوند، برخی هم از راه ساخت وساز به خوابگاه متاهلی تبدیل خواهند شد.
همچنین وزیر علوم تحقیقات و فناوری با وزیر راه و شهرسازی تفاهمنامه ای منعقد کرده است که به باعث آن باید ۲۰۰ هزار خوابگاه متاهلی در سرتاسر کشور راه اندازی شود.
در حال حاضر ۸۷ هزار تقاضای مؤثر برای دریافت خوابگاه متأهلی در دانشگاه های سراسری وجود دارد، که اگر درصورتیکه قرار باشد اتفاقی رخ دهد، تقاضاهای بالقوه هم می تواند به این تعداد اضافه شود، چون یک سوم دانشجویان دانشگاه های کشور (دانشگاه های مجموعه وزارت علوم) دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند که به سن ازدواج رسیده اند.

1401/10/03
10:28:35
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما