مهمترین مزایای استفاده از تین کلاینت

مهمترین مزایای استفاده از تین کلاینت مدت زمان زیادی از تولید و عرضه انواع کامپیوترها و شبکه‌های کامپیوتری می‌گذرد و تین کلاینت به عنوان یکی از بهترین آن‌ها دارای مزایای گوناگونی است. به همین دلیل افراد بسیاری به استفاده و خرید تین کلاینت جذب شده‌اند. از این رو شما هم برای انتخابی بهتر و مطمئن‌تر باید پیش از هر تصمیمی اول بدانید که مهمترین مزایای استفاده از تین کلاینت چیست؟


مدت زمان زیادی از تولید و عرضه انواع کامپیوترها و شبکه‌های کامپیوتری می‌گذرد و تین کلاینت به عنوان یکی از بهترین آن‌ها دارای مزایای گوناگونی است. به همین دلیل افراد بسیاری به استفاده و خرید تین کلاینت جذب شده‌اند. از این رو شما هم برای انتخابی بهتر و مطمئن‌تر باید پیش از هر تصمیمی اول بدانید که مهمترین مزایای استفاده از تین کلاینت چیست؟ سپس در صورت مناسب بودن آن برای مصارف و نیازهای خود، به بهترین فروشگاه برای خریدی آسان مراجعه نمایید.

ابعاد کوچک

ابعاد کوچک تین کلاینت اولین خصوصیتی است که کاربر هنگام مقایسه تین کلاینت و کیس کامپیوتر متوجه آن می‌شود. در واقع در مدل‌های قدیمی مثل انواع کامپیوترهای شخصی استفاده از کیس‌های بزرگ دردسرهای زیادی برای کاربران ایجاد می‌کرد. برای مثال در صورت نیاز به تعمیر جابه‌جایی آن‌ها به سختی انجام می‌شد. حتی پیدا کردن یک جای مناسب و فضای کافی از دیگر مشکلاتی بود که افراد با به‌کارگیری سیستم های کامپیوتری با آن روبه‌رو می‌شدند.

خوشبختانه با تولید تین کلاینت و مینی پی سی این مشکلات از بین رفته‌اند. به عبارتی دیگر تین کلاینت‌ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند که حتی مدل‌هایی از آن به اندازه یک فلش مموری می‌باشد. همچنین وزن بسیار سبک و حدود هفتصد یا هشتصد گرمی این دستگاه موجب حمل آسان شده است. از طرفی بسیاری از نمونه‌ها دارای پایه نگهدارنده هستند تا به راحتی بر روی میز قرار گیرند یا بر پشت مانیتور نصب شوند. در نتیجه امکان استفاده بهینه از فضا و محیط کاری به وجود می‌آید.

امنیت بالا

در مجموع بهبود و افزایش امنیت کاربران یکی از اهداف اصلی تولید تین کلاینت و زیروکلاینت بوده است. به این ترتیب در مقایسه با کامپیوترهای شخصی و قدیمی، امنیت پر تین کلاینت‌ها بهبود چشمگیری داشته است. در نتیجه احتمال ویروسی شدن آن‌ها بسیار کم می‌باشد.

حتی اگر کاربران از مدل‌هایی نظیر تین کلاینت اچ پی که دارای قابلیت استفاده در حالت زیروکلاینت هم هستند، استفاده کنند، این میزان امنیت چندین برابر خواهد  شد. در این حالت تمامی اطلاعات در سرور مرکزی ذخیره می‌شود و عدم ذخیره‌سازی محلی به افزایش ایمنی اطلاعات منتهی خواهد شد.

کاربردهای متنوع و فراوان

به هر اندازه که مزایای تین کلاینت زیاد و گوناگون باشد، اگر کاربردهای متنوعی را پوشش ندهد، بی‌استفاده خواهد بود. به همین دلیل سازندگان و برندهای مختلف سعی کرده‌اند تا در تولید و طراحی آن مشخصات یا خصوصیات لازم برای مصارف بسیاری را پوشش دهند. در نتیجه موفق شده‌اند تا دستگاهی متناسب با نیاز عموم را عرضه کنند. از این رو می‌توان گفت کاربردهای تین کلاینت بسیار گسترده است و نیاز افراد زیادی را برطرف می‌کند. تعدادی از این کاربردها را می‌توان در موارد زیر شرح داد:

 • کاربری آموزشی مثل مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی
 • کاربرد برای ثبت اطلاعات در اداره و سازمان
 • کاربرد در بیمارستان و مراکز درمانی به منظور ثبت اطلاعات مراجعه کنندگان
 • استفاده در بیمارستان در راستای مانیتورینگ و حراست
 • استفاده و کاربری روزمره مثل تماشای فیلم
 • به‌کارگیری در راستای امور مالی و اداری و استفاده از مجموعه مایکروسافت آفیس

این موارد تنها گوشه کوچکی از کاربردهای مهم تین کلاینت هستند. در نتیجه این دستگاه به منظور برطرف کردن نیازهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف برق پایین

مصرف برق زیاد یکی از مشکلاتی است که در ادارات و سازمان‌ها به دلیل به‌کارگیری چندین کامپیوتر و کیس بزرگ به وجود می‌آید. حتی در بسیاری از منازل کاربری که به استفاده ۲۴ ساعته و طولانی مدت از سیستم نیاز دارد، با مشکل مصرف برق بالا روبه‌رو است. به همین دلیل در تولید و طراحی تین کلاینت در صرفه‌جویی مصرف برق تمرکز زیادی گذاشته شده است.

در نتیجه مصرف انرژی تین کلاینت در مقایسه با کامپیوترهای شخصی و کیس‌های بزرگ تنها ۲۰ درصد است. از طرفی دیگر استفاده کمتر و محدودتر از سخت‌افزارها در تولید این دستگاه به نوعی موجب مصرف انرژی پایین شده است. پس می‌توان به طور کلی گفت تین کلاینت چیزی حدود تنها ۶۵ وات برق مصرف می‌کند. البته این در حالی است که یک کامپیوتر یا پی سی معمولی حدود ۲۵۰ وات انرژی مصرف می‌کند. به این ترتیب کاربران با به‌کارگیری تین کلاینت می‌توانند بدون نگرانی در خصوص قبوض و هدر دادن انرژی، استفاده مداوم داشته باشند.

قیمت مناسب

اگرچه مزایای استفاده از تین کلاینت موجب می‌شود تا عده‌ای از افراد هزینه‌ها و قیمت‌های بالا را تصور کنند، اما بالعکس قیمت تین کلاینت بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. در واقع حتی قیمت یک مدل حرفه‌ای و پیشرفته آن در مقایسه با یک کامپیوتر پیشرفته ارزان‌تر می‌باشد.

از طرفی دیگر می‌توان گفت با در نظر گرفتن مزایا و خصوصیات مثبت و منفی تین کلاینت در کنار یکدیگر، قیمت آن برای کاربران مختلف به خصوص ادارات و آژانس‌ها بسیار مناسب خواهد بود.

هزینه نگهداری کم

از آنجایی که لپ‌تاپ و پی سی دارای قطعات متعدد و ساختار پیچیده‌‌ای هستند، به طور پی در پی هر یک از قطعات سخت‌افزاری آن دچار مشکل می‌شوند. در نتیجه به تعمیر و پرداختن هزینه‌های اضافی نیاز است. پس با این وجود هزینه نگهداری آن‌ها تا حدودی زیاد می‌باشد. در مقابل با توجه به اینکه در تولید تین کلاینت از قطعات سخت‌افزاری کمتر استفاده شده است، احتمال خراب شدن و نیاز به تعمیر آن هم کمتر است. به همین ترتیب هزینه نگهداری از آن کم می‌باشد و کاربران با هزینه‌های اضافی و خسارت روبه‌رو نخواهند شد.

برخورداری از سیستم عامل

پس از آشنایی با تعدادی از مزایا، این سؤال به وجود می‌آید که آیا می‌توان بر روی تین کلاینت ویندوز نصب کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که علاوه بر وجود امکان نصب ویندوز، تین کلاینت وابسته به مدل و نوع دستگاه از سیستم عامل‌های دیگر نظیر لینوکس هم پشتیبانی می‌کند.

حتی در بسیاری از مدل‌های این کامپیوتر از جمله تعدادی از تولیدات برند اچ پی، یک سیستم عامل ویندوز به صورت پیش فرض نصب شده است. همچنین کاربر به دلخواه می‌تواند سیستم عامل را تغییر دهد و نسخه مورد نظر خود را نصب نماید. در نتیجه کاربری و استفاده از آن آسان است. حتی مطالب متعددی در خصوص نحوه نصب ویندوز بر روی تین کلاینت وجود دارد و افراد می‌توانند با کمک آن‌ها به نصب نسخه دلخواه بپردازند.

تولید توسط برندهای معتبر

در نهایت یک فروشگاه معتبر همراه با یک برند قابل اعتماد کافی است تا بتوان خرید تین کلاینت را با خیالی آسوده و راحت انجام داد. تقاضای بالا و طرفداران بسیار این دستگاه باعث شده‌اند تا بسیاری از برندها و سازندگان شناخته شده به تولید و عرضه آن بپردازند. تعدادی از مهمترین سازندگان در این حوزه، به این ترتیب هستند:

 • تین کلاینت اچ پی
 • تین کلاینت اینتل
 • تین کلاینت ایسوس
 • تین کلاینت دل
 • تین کلاینت نت کامپیوتر

در نتیجه با وجود این مزیت مهم، اشخاص با توجه به تنوع موجود و سلیقه شخصی می‌توانند نمونه مورد نظر را از میان آن‌ها انتخاب کنند.

معرفی بهترین فروشگاه خرید تین کلاینت

در انتها برای خرید تین کلاینت اصل، قیمت مناسب، باکیفیت و کاربردی باید به یک فروشگاه قابل اعتماد و مطمئن مراجعه کرد. به همین دلیل فروشگاه اینترنتی تین سیس را به شما معرفی می‌کنیم که بهترین فروشگاه خرید تین کلاینت به حساب می‌آید. این مجموعه معتبر در کنار برخورداری از تمام مزایا و امکانات لازم، تخفیف‌های ویژه‌ای برای محصولات متنوع خود در نظر گرفته است. کافیست برای اطلاع از جزئیات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

1401/10/01
16:23:55
5.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما