آغاز سی و هفتمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور

آغاز سی و هفتمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور به گزارش این با من، سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان با روشی جدید در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در سطح دانشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شروع شد.به گزارش این با من به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر بادپا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اعلام نمود با ارسال ابلاغیه به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، مرحله دانشگاهی جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور، رسماً کار خویش را آغاز نموده است.
دکتر بادپا اظهار داشت: جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور از دیرپاترین برنامه های دانشگاه ها در حوزه گسترش و تعمیق تعالیم دینی و قرآنی است که در طول سالهای گذشته توانسته است با عطرآگین نمودن فضای دانشگاه ها زمینه انس بیش ازپیش دانشجویان با کلام انسان ساز الهی و مفاهیم تعالی بخش قرآن و عترت را فراهم نماید.
مدیر کل فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: مروری بر تجربیات گذشته سی و شش دوره این جشنواره، بازبینی در محتوا و شیوه های اجرایی آنرا ضروری می نمود. بر این اساس، ضمن رعایت چارچوب های پیشین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، دستورالعمل جدیدی تدوین و جهت اجرا به دانشگاه های کشور ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: همچون تغییرات این دوره از جشنواره اینست که کلیه فرآیندها، از مرحله ثبت نام تا معرفی به مرحله ملّی در سامانه جامع جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس quran۳۷.dmsrt.ir صورت خواهد گرفت. بنابراین همه داوطلبین لازم است برای ثبت نام به سامانه مذکور مراجعه کرده و صفحه کاربری ایجاد نمایند.
بادپا ایجاد انس و الفت هر چه بیشتر دانشجویان با قرآن و سیره معصومین (ع)، اعتلای اخلاق، ایمان و بصیرت دینی دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، تشویق و پشتیبانی از نخبگان قرآنی دانشگاه ها و معرفی آنان به جامعه قرآنی کشور، الگوسازی دانشجویان برای سایر اقشار جامعه در حوزه فعالیتهای قرآن و عترت و حاکمیت گفتمان قرآن و عترت در حوزه آموزش و پژوهش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را از اهداف برگزاری جشنواره دانست.
وی اضافه کرد: به منظور تمهید مقدمات، ایجاد هماهنگی و اجرای منظم برنامه ها در هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشنواره، ستاد برگزاری مرحله دانشگاهی جشنواره در همه دانشگاه ها، به ریاست معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تشکیل می شود. همینطور پیشبینی شده به منظور اجرای بانشاط و پرشورتر فرایند اجرایی جشنواره از ظرفیت کانون های قرآن و عترت دانشگاه و سایر فعالین دینی و مذهبی دانشجویی در ستاد برگزاری جشنواره استفاده گردد.
لازم به ذکر است این جشنواره، ویژه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اشتغال به تحصیل دارند.
با توجه به برگزاری مستقل جشنواره ویژه دانشجویان دانشگاه های وزارت بهداشت، پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی، فرهنگیان، فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشجویان مراکز ذکر شده نمی توانند در این جشنواره شرکت نمایند. (دانشگاه های غیر انتفاعی می توانند در این جشنواره شرکت کنند)
دبیرخانه مرکزی سی و هفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت در اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقر می باشد.


منبع:

1401/09/22
12:51:22
5.0 / 5
355
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما