ساخت سنسورهایی برای پایش حرکات پوسته زمین در کشور

ساخت سنسورهایی برای پایش حرکات پوسته زمین در کشور این با من: پژوهشگران یکی از شرکت های فناور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، سنسورهایی را برای پایش پوسته زمین بمنظور مدیریت بحران در مناطق لرزه خیز به مرحله تجاری سازی رساندند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سیستم های مانیتورینگ مبتنی بر سامانه های تعیین موقعیت و ناوبری یکی از به روزترین سامانه هایی است که از آنها برای پایش حرکات پوسته زمین و اتمسفر استفاده می شود و در این جهت یکی از شرکت های فناور دانشگاه صنعتی خواجه نصیر حسگرهای مورد استفاده در این سیستم های مدیریت بحران را به تولید رساندند.
این محصول دانش بنیان که با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به مرحله تجاری سازی رسیده است، امکان استفاده از این سیستم ها در هر شرایط آب و هوایی، امکان کنترل یا پایش حرکات پوسته زمین را در بازه های زمانی کوتاه و دقت بالای اندازه گیری دارد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، سامانه های پایش مبتنی بر داده های سیستم های تعیین موقعیت و ناوبری ماهواره ای از چهار بخش شامل حسگرها، بستر مخابراتی انتقال داده، مرکز پایش و بخش هشدار تشکیل می شود.
چنین سیستمی یکی از ابزارهای مهم و مکمل سیستم های پایش پوسته نظیر دستگاه های لرزه نگاری و شتاب نگاری شمرده می شود. تحقیقات انجام شده در دنیا نشان میدهد که چنین سیستمی از مشکلات اشباع شدگی و برش در داده های لرزه نگاری برخوردار نیست.
منبع:

1401/09/19
15:41:51
5.0 / 5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما