نظافت توالت عمومی بوسیله ربات ها در ژاپن

نظافت توالت عمومی بوسیله ربات ها در ژاپن به گزارش این با من، محققان دانشگاه متروپولیتن توکیو(Tokyo Metropolitan University) یک سیستم رباتیک بوجود آورده اند که می تواند کار تمیز کردن سرویسهای بهداشتی در فروشگاه ها و دیگر فضاهای عمومی را به صورت خودکار انجام دهد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، این سیستم جدید که محققان توسعه داده اند در قسمت "چالش آینده فروشگاه ها"(Future Convenience Store Challenge) در نشست جهانی ربات ها عرضه شد.
"کازویوشی وادا"(Kazuyoshi Wada) یکی از محققانی که این سیستم را توسعه داده است، در گفتگو با تک اکسپلور اظهار داشت: خیلی از فروشگاههای زنجیره ای، سرویسهای بهداشتی را برای مشتریان بوجود آورده اند و نظافت سرویسهای بهداشتی بخشی ضروری از این تجارت است. در حالیکه نظافت سرویس بهداشتی برای اهداف بهداشتی ضروری می باشد، اما مستلزم کار سخت ذهنی و جسمی است. افراد بخش خدمات، اغلب برای تمیز کردن توالت ها در فروشگاه ها چندان مناسب نیستند و حفظ یک معیار ثابت برای تمیزی سطوح به علت برداشت های متفاوت از نظافت در میان خدمات، امری دشوار است.
برگزار کنندگان نشست جهانی ربات ها، رقابت "چالش آینده فروشگاه ها" را برای تشویق محققان به توسعه فناوری های جدیدی که می تواند کارایی را در فروشگاه ها افزایش دهد، شروع کردند. سیستم های رباتیکی که می توانند به صورت مستقل سرویسهای بهداشتی را تمیز کنند، می توانند به صورت خاص به بهبود بهداشت فضاهای عمومی کمک کنند و در عین حال کار نظافتچی های فروشگاه ها را هم ساده تر کنند.
وادا اظهار داشت: سیستم ما در بخش"چالش آینده فروشگاه ها" رقابت خواهد نمود تا در آینده از آن در مکانهای واقعی استفاده نماییم. این سیستم متشکل از مکانیزم تمیز کردن سطح بالای کاسه توالت، مکانیزم بالابر کاسه توالت و ربات تمیزکننده کف سرویس بهداشتی است. هدف این سیستم با رباتیک کردن فضای دستشویی، ساده کردن عملیات تمیز کردن و دستیابی به نظافت دقیق در زمان کوتاه و کمتر از ۲۰ ثانیه است.
در حالیکه سیستم محققان درحال تمیز کردن سرویس بهداشتی است، کاسه های توالت به صورت خودکار بالا می روند و مکانیزم تمیز کردن کف به قسمت جلوی توالت ها حرکت می کند. بعد از آن، یک ابزار تمیز کننده با ورقه های جاذب آب در سرویس بهداشتی مستقر می شود و آغاز به پاک کردن کف و کناره های کاسه توالت می کند و همزمان زباله های روی زمین را هم جمع آوری می کند. همانطور که این ابزار تمیز کننده، کف سرویس بهداشتی را تمیز می کند، دستگاهی که در پشت صندلی توالت تعبیه شده است، لبه توالت را تمیز می کند.


وادا اظهار داشت: بی نظیرترین خصوصیت این سیستم اینست که از مکانیزمی استفاده می نماید که به کاسه توالت اجازه می دهد تا بالا یا پایین بیاید.
وادا و همکارانش سیستم خویش را در یک سری آزمایشات، آزمایش کردند تا دریابند این سیستم تا چه میزان در تمیز کردن ادرار و زباله های تقلبی مهارت دارد. آنها دریافتند که سیستم آنها عملکرد قابل توجهی دارد و وظایف تمیز کردن خویش را در حدود ۱۷ ثانیه تکمیل می کند و ۹۷.۸ درصد آلودگی ها را از محیط پاک می کند. محققان امیدوارند که سیستم آنها در آینده تجاری شده و در دسترس قرار گیرد و در فروشگاه های واقعی از آن استفاده گردد.
یافته های این مطالعه در مجله "Advanced Robotics" انتشار یافته است.منبع:

1401/08/08
12:52:57
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما