از سوی اداره كل بورس؛

آخرین به روزرسانی موسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو

آخرین به روزرسانی موسسات مجاز و غیر مجاز اعزام دانشجو اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم آخرین به روزرسانی موسسات مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام نمود.


به گزارش این با من به نقل از مهر، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین بروز رسانی که در دیماه ۱۴۰۰ انجام گرفته است، اسامی ۱۷۲ مؤسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور را اعلام نمود که اسامی آنها در اینجا آمده است. از مجموع ۱۷۲ موسسه تمدید مجوز ۲۴ موسسه اعزام دانشجو در دست بررسی می باشد.
طبق اعلام کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان ۱۴۱ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج که اسامی آنها در اینجا انتشار یافته هم همچنان اجازه هیچ گونه فعالیت در مورد اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و… ندارند.
متقاضیان در هنگام عقد قرارداد با هر یک از مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور لازم است نسبت به تاریخ انقضا مجوز صادره دقت لازم را داشته باشند. موسساتی که اعتبار مجوز فعالیتشان منقضی شده است، واجد شرایط برای عقد قرارداد نیستند.
متقاضیان در صورت بروز شکایت نسبت به عملکرد مؤسسه طرف قرارداد، می توانند ضمن ضمیمه نمودن مستندات لازم (بویژه قرارداد) به یکی از طرق زیر، مبادرت به طرح درخواست کنند:
الف) رجوع حضوری به دبیرخانه سازمان امور دانشجویان جهت عرضه و ثبت شکوائیه تلفن ۹۶۶۶۴۴۲۷
ب) ارسال از راه پست به آدرس میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) پلاک ۲۷
فهرست مؤسسات لغو مجوز شده، تعلیق شده و در دست بررسی در فهرست جداگانه تهیه شده است. ضروریست جهت حصول اطمینان هرچه بیشتر، فهرست مزبور و لیست دانشگاه های معتبر در فهرست اداره کل دانش آموختگان هم توسط متقاضیان مطالعه شود.
دارندگان مجوز مؤسسات فعال اعزام دانشجو هم برای تمدید مجوز حداقل می بایست ۳ ماه پیش از انقضای اعتبار، تقاضای تمدید و جدول گزارش آخرین عملکرد را به نشانی فوق الذکر ارسال نمایند.
مجوز صادره فقط برای فعالیت در شهری است که در لیست ستون محل دفتر قید شده است. بنابراین مؤسسات اجازه فعالیت در شهرهای دیگر کشور حتی شعبه و یا نمایندگی را ندارند. هریک از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور صرفا مجاز به تبلیغ در ستون «آدرس الکترونیکی و سایت اعلام شده» به سازمان امور دانشجویان است و تبلیغ در سایر سایت های الکترونیکی و همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت کاملاً غیرمجاز و از درجه اعتبار ساقط است.
برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع می باشد. موسساتی که آدرس دفتر آنان تغییر کرده و با نشانی مندرج لیست اعلام شده مطابقت ندارد، لازم است در اسرع وقت نشانی جدید را به صورت مکتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.


منبع:

1400/10/23
11:38:37
5.0 / 5
104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما