رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها هزینه بر است

افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها هزینه بر است رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاهها را هزینه بر دانست و اظهار داشت: در بودجه دانشگاه ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی است.به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مسعود گنجی در نشست معاونین دانشجویی و دبیران مناطق ده گانه دانشگاه های سراسر کشور که در محل این سازمان برگزار شد اظهار داشت: دو مأموریت اصلی صندوق رفاه در حوزه تغذیه و خوابگاه ها است و در هر دو حوزه آماده کمک به دانشگاه ها هستیم ولی در زمینه تغذیه احتیاج به تخصیص اعتبار جدی از سوی دولت داریم.
وی ضمن اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها از نیمسال دوم آنرا برای دانشگاه ها هزینه بر دانست و اظهار داشت: در بودجه دانشگاه ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی پیشبینی شده است که باید توسط دولت جبران شود.
وی اضافه کرد: در دو سال گذشته به دلیل کرونا آموزش حضوری در دانشگاه ها و حضور دانشجویان در خوابگاه ها در حداقل بود ولی الان شاهد حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه ها هستیم که این مورد احتیاج به تجهیز و نوسازی و آماده سازی خیلی از خوابگاه ها دارد و نیازمند حمایت بودجه ای است.
گنجی پیرامون تأخیر در پرداخت وام های دانشجویی در ابتدای سال تحصیلی جاری اظهار داشت: سامانه ثبت نام تسهیلات از آبان ماه باز بود و در صورت تکمیل روند ثبت نام از جانب دانشگاه ها پرداخت انجام می شد و الان هم با تأیید دانشگاه ها، تسهیلات دانشجویان در اسرع وقت پرداخت می شود.
وی از معاونت های دانشجویی درخواست نمود در زمینه تسهیلات دانشجویی اطلاع رسانی کنند و روند تکمیل تقاضاهای دانشجویان را به سرعت انجام دهند.

1400/10/22
12:47:46
5.0 / 5
114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما