افراد گیرنده پیوند کلیه به دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ نیاز دارند

افراد گیرنده پیوند کلیه به دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ نیاز دارند به گزارش این با من بررسی جدید پژوهشگران فرانسوی نشان داده است که دریافت دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ می تواند واکنش ایمنی مطلوب را در افراد گیرنده پیوند کلیه ایجاد نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از فلوریدا نیوز تایمز، پژوهش جدیدی نشان داده است که دوز چهارم واکسن مبتنی بر آران ای پیام رسان، واکنش مطلوب پادتن را در بعضی از افراد گیرنده پیوند کلیه بوجود می آورد که واکنش کافی را بعد از سه دوز پیشین نداشته اند. یافته های این پژوهش، کارآیی دوز چهارم واکسن را برای چنین بیمارانی تایید می کند.
پژوهشگران "بیمارستان دانشگاه استراسبورگ"(University Hospital of Strasbourg) در فرانسه، ۹۲ شخص گیرنده پیوند کلیه را که در سه بیمارستان متفاوت بستری شده بودند، مورد بررسی قرار دادند تا تأثیر دوز چهارم واکسن کروناویروس مبتنی بر آران ای پیام رسان را بر افزایش پادتن "ایمونوگلوبولین جی"(IgG) در افراد گیرنده پیوند کلیه ارزیابی کنند که واکنش ضعیفی بعد از سه دوز واکسن داشتند.
شرکت کنندگانی که یک ماه بعد از دریافت دوز سوم واکسن، ایمونوگلوبولین جی کمتری داشتند، دوز چهارم واکسن مبتنی بر آران ای پیام رسان را دریافت نمودند و سطح ایمونوگلوبولین جی آنها بعد از دو تا شش هفته باردیگر اندازه گیری شد. پژوهشگران دریافتند که هیچ نگرانی ایمنی در مورد دوز چهارم وجود ندارد و خاطرنشان کردند که به صورت میانگین بعد از ۲۹ روز، سطح ایمونوگلوبولین جی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است که نشان داده است دوز چهارم واکسن می تواند برای این بیماران موثر باشد.
این پژوهش، در مجله "Annals of Internal Medicine" به چاپ رسید.
منبع:

1400/10/21
15:47:21
5.0 / 5
105
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما