رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

95 درصد داوطلبان از اتهامات وارده در مورد تخلفات کنکوری تبرئه خواهند شد

95 درصد داوطلبان از اتهامات وارده در مورد تخلفات کنکوری تبرئه خواهند شد به گزارش این با من رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد جلسه امروز کمیسیون متبوع خود و رسیدگی به مبحث تخلفات و جرائم داوطلبان کنکور ۹۷ تا ۹۹ و کنکور سال جاری اظهار داشت: به خانواده های درگیر این مورد این نوید را می دهیم که رایی خارج از عدالت صادر نخواهد شد، با عنایت به توضیحات عرضه شده به نظر می آید که ۹۵ درصد از داوطلبان از اتهامات وارده تبرئه خواهند شد.


علیرضا منادی سفیدان در گفت وگوبا ایسنا، درمورد جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون مبحث روش اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری مورد بحث و بررسی قرار گرفت، سازمان سنجش در این خصوص به ۲ هزار پرونده تخلف کنکور ورود کرده است که بعضی از آنها در ارتباط با داوطلبان سالهای ۹۷ تا ۹۹ و برخی در ارتباط با داوطلبان کنکور سال جاری هستند. وی ادامه داد: داوطلبان سالهای ۹۷ تا ۹۹ حالا در دانشگاه درحال تحصیل هستند، سوال بعضی از نمایندگان از رئیس سازمان سنجش هم این بود که سازمان سنجش بر چه مبنایی پرونده برخی داوطلبان که هم اکنون دانشجو هستند را رسیدگی کرده است؟ با عنایت به توضیحات عرضه شده در نشست امروز نزدیک ۹۵ درصد از داوطلبان از اتهامات وارده تبرئه خواهند شد چون که در خیلی از این موارد، افراد از سر مسائل شخصی نسبت به سایر داوطلبان شکایاتی را ارسال کرده اند.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: بهرحال سازمان سنجش تمامی موارد تخلف را رسیدگی می کند، ما هم این مورد را تا رسیدن به نتیجه دنبال خواهیم کرد و به خانواده های درگیر این مورد این نوید را می دهیم که رایی خارج از عدالت صادر نخواهد شد.
وی در انتها افزود: سازمان سنجش تعامل خوبی با مجلس شروع کرده است و در جلسه امروز هم رئیس جدید سازمان دغدغه و مسائل مورد نظر نمایندگان را به خوبی مورد توجه قرار داد.
منبع:

1400/10/21
00:01:11
5.0 / 5
130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما