ناسا فضانوردان آینده خودرا امشب معرفی می کند

ناسا فضانوردان آینده خودرا امشب معرفی می کند ناسا امشب دوشنبه 6 دسامبر کسانی را که جهت شرکت در کلاس های فضانوردی برگزیده شده اند و تعدادی از آنها به ماه اعزام خواهند شد، معرفی خواهدنمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا آماده است تا دسته بعدی نامزدهای فضانوردی خودرا اعلام نماید و شما می توانید این رویداد را بصورت زنده تماشا کنید.
این آژانس فضایی اسامی شرکت کننده در کلاس فضانوردان ۲۰۲۱ را امشب ساعت ۲۱: ۰۰ اعلام خواهدنمود. این رویداد بصورت زنده از تلویزیون ناسا، کانال های ناسا در رسانه های اجتماعی، اپلیکیشن ناسا و همین طور در پایگاه Space.com پخش خواهد شد.
بیش از ۱۲ هزار شهروند ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ برای فضانورد شدن و شرکت در برنامه بازگشت به ماه تحت عنوان "آرتمیس" درخواست داده و ثبت نام کرده اند. انتظار می رود این فضانوردانِ آینده در برنامه "آرتمیس" در ماموریت های ماه و ایستگاه فضایی "دروازه قمری" شرکت نمایند.
فضانوردان منتخب برای رفتن به ماه سوار بر فضاپیمای "اوریون" و موشک "سیستم پرتاب فضایی" خواهند شد که نخستین ماموریت بدون سرنشین خودرا زودتر از فوریه ۲۰۲۲ انجام نخواهند داد.
نخستین ماموریت سرنشین دار "آرتمیس" برای رسیدن به مدار ماه در سال ۲۰۲۴ و نخستین ماموریت فرود روی سطح ماه در سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است.
فضانوردان حال حاضر ناسا که "تیم آرتمیس" نامیده می شوند، نخستین صندلی ها را در این برنامه خواهند داشت که البته یک فرد کانادایی ناشناس نیز در سال ۲۰۲۴ طی ماموریت مداری "آرتمیس ۲" در یک توافق با آژانس فضایی کانادا همراهشان پرواز خواهدنمود.
در صورتیکه این دسته جدید از فضانوردان که اسامی آنها امشب اعلام می شود، جهت شرکت در ماموریت های "آرتمیس" در نظر گرفته شده اند، معین نیست که آیا آنها به ایستگاه فضایی بین المللی نیز سفر خواهند کرد یا خیر. بااینکه اعلامیه ناسا می گوید که این نامزدهای جدید فضانوردی بعد از دو سال آموزش در وضعیت کامل فضانوردی قرار خواهند گرفت و برای پرواز به مجموعه های مداری واجد شرایط خواهند بود.
ضمن این که خروجی این کلاس جدید در سال ۲۰۲۴ حاصل خواهد شد و در همان سال نیز مقرر است ایستگاه فضایی بین المللی اعلام بازنشستگی کند.
البته بعد از گذراندن کلاس های آموزش فضانوردی، آموزش عملیاتی آنها مدت بیشتری طول می کشد، به این معنا که نخستین فضانوردان بیرون آمده از دل این کلاس جدید احیانا در سال ۲۰۲۶ به مدار پرواز خواهند کرد.
ناسا امیدوار است تاریخ بازنشستگی ایستگاه فضایی بین المللی را تا سال ۲۰۲۸ یا حتی ۲۰۳۰ تمدید کند و بتازگی مجموعه ای از طرح های تجاری را برای ایستگاه فضایی اعلام نموده است که فضانوردان جدید کلاس ۲۰۲۱ ناسا ممکنست روزی در دهه آینده از آنها بازدید کنند.
نامزدهای جدید فضانوردی در ژانویه ۲۰۲۲ خودرا به مرکز فضایی "جانسون" ناسا در هیوستون معرفی خواهند کرد، جایی که دوره تایید صلاحیت و آموزش دو ساله خودرا در حوزه هایی مانند آشنایی با زبان روسی، مهارت های لازم برای انجام پیاده روی فضایی، کار گروهی در وضعیت ایزوله، خلبانی هواپیماها و فضاپیماها با کارایی بالا و یادگیری سیستم های فضاپیما شروع خواهند کرد.
آخرین کلاس فضانوردی ناسا در سال ۲۰۱۷ با نام مستعار "لاک پشت ها"(Turtles) شامل ۱۲ فرد آمریکایی بود که تقریباً بطور مساوی بین داوطلبان مرد و زن تقسیم شده بود. چندین متقاضی بین المللی نیز در آن زمان به آنها پیوستند.
مراسم فارغ التحصیلی همه "لاک پشت ها" به جز "راب کولین" که در طول دوره آموزشی کناره گیری کرد، در ژانویه ۲۰۲۰ انجام شد.



1400/09/16
12:40:09
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما