جایزه کتاب برگزیده کشاورزی و منابع طبیعی کشور اعطا شد

جایزه کتاب برگزیده کشاورزی و منابع طبیعی کشور اعطا شد کتاب تألیفی اعضای هیات علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با عنوان ˮFungi in Fuel Biotechnologyˮ در سومین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی موفق به کسب جایزه ˮ کتاب برترˮ شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، کتاب "قارچ ها در بیوتکنولوژی سوخت های زیستی"(Fungi in Fuel Biotechnology) که توسط دکتر غلامرضا صالحی جوزانی و دکتر میثم طباطبایی، اعضای هیات علمی بخش بیوتکنولوژی میکروبی پژوهشگاه و دکتر مرتضی آغباشلو، عضو هیات علمی دانشگاه تهران تدوین شده، توسط انتشارات معتبر بین المللی اشپرینگر انتشار یافته است.
در این کتاب ضمن مروری بر انواع سوخت های زیستی و موانع تولید آنها، پتانسیل های قارچ ها و مخمرها در تولید سوخت های زیستی(بیواتانول و بیودیزل) از ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
بطور کلی از قارچ ها می توان به سه روش در تولید سوخت های زیستی استفاده نمود. کاربرد بعنوان منبع سلولاز(Cellulase) برای هیدرولیز مواد لیگنوسلولزی برای تولید بیواتانول، کاربرد بعنوان منبع لیپیدها برای تولید بیودیزل و کاربرد بعنوان منبع لیپاز برای کاتالیز کردن ترانس استریفیکاسیون لیپیدها در تولید بیودیزل.
مراسم "سومین دوره هفته ملی کتـاب کشاورزی و منابع طبیعی" بـا حضور دکتر خیام نکویی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی(تات)، دکتر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان، نماینده ولی فقیه در سازمان تات و روسای موسسات و مراکز تحقیقاتی سازمان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، در این مراسم علاوه بر کتـاب های برتر و شایسته تقدیر، مجلات علمی و ترویجی کشاورزی و آثار ترویجی(نشـریه ترویجی، دسـتنامه و نرم افزار کـاربردی) برتر در زمینه کشـاورزی و منـابع طبیعی نیز معرفی و از مؤلفـان و پدید آورنـدگان آنها تقدیر گردید.1400/08/28
14:00:24
5.0 / 5
49
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما