در پی تخریب بخشی از اراضی دانشگاه مطرح شد؛

موافقت با آزادسازی اراضی دانشگاه نجف آباد

موافقت با آزادسازی اراضی دانشگاه نجف آباد این با من: اصفهان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از تصویب و موافقت نهایی با آزاد سازی اراضی تحت مالکیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برای اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای دانشجو آگاهی داد.پیام نجفی در بیست و یکمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، اظهار نمود: در این نشست که بصورت فوق العاده و درباب اتخاذ تصمیم برای آزاد سازی اراضی تحت مالکیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، واقع در راه اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای دانشجو تشکیل شد، باتوجه به اهمیت پروژه و حادثه خیز بودن مسیر مجاور سردرب اصلی دانشگاه و باتوجه به تقاضای شهرداری نجف آباد، با آزادسازی این اراضی موافقت شد.

وی اضافه کرد: در مصوبه هیات امنای استانی چنین آمده است: با استناد به بند ۷ ماده ۲ مصوبه شماره ۷۲۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور جلسه شماره ۱ مطرح و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ضمن ابراز ناخشنودی خود در خصوص شکستن حریم و تخریب غیرقانونی دیوار دانشگاه پیش از طی مراحل قانونی و گرفتن مجوزهای لازم، با توجه به این که دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان دانشگاهی اجتماعی و جامعه محور همیشه کمک به توسعه شهرها و رفع مسائل و مشکلات جامعه و زیست بوم منطقه را در اهداف کلان خود قرار داده است، باعنایت به صورتجلسه شماره ۱۱۸۲۷/ص/۱۴۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۸/۹ واحد نجف آباد با موضوع توافق نامه اولیه این واحد دانشگاهی با شهرداری نجف آباد که به تأیید و امضای معاونت املاک و مستغلات مرکز امور عمرانی دانشگاه رسیده است، همین طور مجوز شماره ۵۱/۲۸۷۰۶/د مورخ ۱۴۰۰/۸/۱۲ کمیسیون معاملات سازمان مرکزی، در امتداد صرفه و صلاح دانشگاه، با آزادسازی و واگذاری زمین مورد نظر طبق نقشه های پیوستی در صورتجلسه و مشروط به انجام کلیه تعهدات توسط شهرداری نجف آباد بابت ما به ازای این واگذاری، موافقت شد.

خسارات وارده به دانشگاه آزاد اسلامی ناشی از قانون شکنی نماینده، باید جبران شود

مشاور و نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استانی، در این نشست اظهار داشت: بازتاب و اقدام نماینده مردم نجف آباد در مجلس و هتک حرمت به ساحت دانشگاه و مرکز تعلیم و تربیت، در بر دارنده هزینه های سنگین برای نظام آموزش عالی کشور به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی است.

مجید مشکینی با تبریک روز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام(ره)، اشاره کرد: ذات دانشگاه آزاد و ماهیت تاسیس این نهاد علمی در کشور باتوجه به تنگناهای مالی و معیشتی عموم جامعه در اوایل دهه ۶۰ و استقبالی که از عموم جهت شرکت در دانشگاه ها می شد، ماهیتی در جهت رسیدگی به امور اجتماعی و کمک به پیشرفت همگانی و توسعه پایدار در مناطق شهری کشور بود.

دبیر شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، پایه گذاری این نهاد مقدس را حاصل خردورزی نظام اسلامی خواند و اضافه کرد: روا نیست نهاد مقدسی که بخش عظیمی از بار آموزش عالی کشور را به دوش می کشد و سهم عظیمی در تربیت نیروهای متخصص و مدیران ارشد نظام را برعهده داشته و دارد، این چنین با هتک حرمت و قانون شکنی یک قانون گذار، گرفتار تحمل هزینه های سنگین اجتماعی داخلی و خارجی شود.

مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره کرد: تاسف بارترین بخش این حادثه، مستمسک قرار دادن اطاله فرآیندهای اداری در آزادسازی قانونی اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد توسط شخص نماینده و نفی پیگیری های قانونی این واحد دانشگاهی برای این پروژه بوده که طبق شواهد و مستندات موجود، این ادعا هیچ گاه صحیح نبوده و واحد نجف آباد نهایت همکاری و تعامل را با دستگاه های ذیربط و مجری پروژه صورت داده است.

وی اظهار نمود: از آنجا که هیات های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از چهار رکن اصلی دانشگاه هستند، لزوم اعتراض در قالب بیانیه و دادخواهی و تقاضای رسیدگی هرچه سریع تر این اقدام توسط مراجع قانونی از طرف هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تاکید می شود.

دانشگاه بطور جدی، پیگیر خسارات وارده به منافع و حیثیت خود است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد اظهار داشت: بنای دانشگاه آزاد اسلامی، گسترش خدمات عمومی در زمینه آموزش عالی در شهرها و توسعه شهری بوده است و پس دانشگاه آزاد اسلامی نه فقط مانعی برای خدمات شهری نیست، بلکه همیشه حضور دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای مختلف سبب توسعه شهری، افزایش درآمدهای عمومی شهر و اصلاح هرم نیروی متخصص و آموزش دیده در شهرها و جذب سرمایه گذاران و رونق اقتصادی بوده است.

امیر رضا نقش اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با سرمایه مردم بنا شده و خدمات این دانشگاه در توسعه آموزش عالی، توسعه فرهنگی، ارائه خدمات علمی و تحقیقاتی و توسعه شهری و همراهی با مدیران شهری، همیشه از دستاوردهای افتخار آمیز این دانشگاه بوده است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار نمود: ما در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد بعنوان یکی از موفق ترین واحدهای دانشگاهی کشور، به خوبی شاهد تعامل سازنده و مثبت و همکاری نزدیک میان مدیران محترم دانشگاه با مسئولان محترم شهری بوده و هستیم.

وی اشاره کرد: این دانشگاه همیشه بعنوان یک مرکز آموزش عالی در خدمات دانشگاهی، همراه و همگام با مدیران شهری بوده، بعنوان مثال، در پروژه بزرگ راه اندازی دپوی اولیه متروی نجف آباد ـ اصفهان، ۳۷ هکتار از اراضی تحت مالکیت این واحد دانشگاهی، آزاد سازی و در اختیار این طرح قرار گرفته است که از نمونه اقدامات مهم در همراهی با مدیریت شهری است و همیشه دغدغه این دانشگاه، پیگیری موضوعات در رابطه با مسائل شهر نجف آباد و مردم عزیز و شهیدپرور آن خطه بوده است.

نقش درباب موضوع مبادرت به تخریب غیرقانونی قسمتی از دیوارهای جنوبی دانشگاه که بعد از اختتام مراسم کلنگ زنی پروژه توسط نماینده مجلس انجام شد، اشاره کرد: بطور جدی پیگیر ضرر و زیان های وارده به منافع و حیثیت دانشگاه هستیم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قویا و در قبال عمل نماینده در تخریب دیوار واحد نجف آباد مکاتبه ای را با هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی انجام داده است.

وی با بیان این مطلب اضافه کرد: اگر اقدام نماینده در تخریب دیوار دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد رخ نمی داد، در پیگیری مجوزهای قانونی، بمراتب کار سریع تر انجام می شد که این موضوع، موجب وقفه ای ناخواسته در این پروسه شد.

رییس دانشگاه آزاد نجف آباد اظهار نمود: در این پروژه که از مهم ترین پروژه های شهری نجف آباد است، در قبال آزادسازی حدود ۴۰۰۰ متر از اراضی دانشگاه، شهرداری نجف آباد، متعهد شده است علاوه بر اجرای دوربرگردان مقابل ورودی دانشگاه، خط لوله انتقال آب ۲۰ اینچ را هم که در این راه است، با هزینه خود جابجا کند.

به گزارش این با من به نقل از ایسنا، قسمتی از این دیوار دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در هفته گذشته ازطریق یک دستگاه لودر درحالی که نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس، سوار بر این خودرو و در کنار دست راننده ایستاده بود، تخریب شد. این اتفاق واکنش های بسیاری در پی داشت و دادستان تهران از ورود دستگاه قضایی به ماجرای تخریب دیوار دانشگاه آزاد واحد نجف آباد توسط نماینده این شهرستان آگاهی داد.

منبع:

1400/08/14
16:45:30
5.0 / 5
133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما