در گزارش این با من اعلام شد؛

جزییات فعالیت ستاد اجرائی از سرگیری بازگشایی کامل دانشگاه ها

جزییات فعالیت ستاد اجرائی از سرگیری بازگشایی کامل دانشگاه ها سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان جزییات فعالیت ستاد اجرائی از سرگیری بازگشایی کامل دانشگاه ها در این سازمان را تشریح نمود.اردوان ارژنگ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزییات فعالیت ستاد اجرائی از سرگیری بازگشایی کامل دانشگاه ها در سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم اظهار داشت: ستاد اجرائی بازگشایی دانشگاه ها در سازمان امور دانشجویان از کمیته های تخصصی در حوزه تغذیه، خوابگاه، مشاوره و روانشناسی، ورزش و تربیت بدنی تشکیل شده است.
وی هدف از تشکیل ستاد مذکور را احصاء مشکلات و چالش های دانشگاه ها در زمینه رفاهی و ارائه راهکار برای آنها عنوان نمود و افزود: مقرر است بزودی دانشگاه ها بصورت حضوری بازگشایی شوند، از طرفی هم مدتی تعطیل بوده اند، بدین سبب یک سری نیازهای جدید برای دانشگاه ها به وجود آمده است.
سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: بعنوان مثال در زمینه خوابگاه ها، خوابگاه های استیجاری طی این دو سال تعطیل شده و برخی نیز تغییر کاربری داده اند که این خود مشکلاتی به وجود آورده است، از طرفی قیمت مواد غذایی بالا رفته است که این چالشی است برای دانشگاه ها، تعدادی از دانشجویان با مشکلات روحی و روانی از دست دادن عزیزانشان به سبب کرونا مواجهند برخی هم بستگانشان هنوز درگیر کرونا هستند که اینها همه مشکل به وجود می آورد.
وی افزود: دانشجویان سال دومی امسال در دانشگاه حاضر می شوند که اصلاً سال اول در دانشگاه نبودند حال می خواهند در دانشگاه حاضر شوند، همه مسائلی را ایجاد می کند، که ما در این ستاد مقرر است این چالش ها را احصاء نماییم و برای آن قسمت هایی که مربوط حوزه سازمان امور دانشجویان است راهکار ارائه دهیم تا دانشگاه هایی که اجرا کننده هستند با کمترین مشکل مواجه شوند.
ارژنگ اضافه کرد: هم اکنون ستاد «اجرایی از سرگیری بازگشایی کامل دانشگاه ها» یک جلسه با دبیران مناطق ده گانه تشکیل داده است، نامه ای نوشته و از دانشگاه ها درخواست کرده ایم، چالش های احتمالی و هزینه های جدید را برآورد کرده و در جدولی به سازمان امور دانشجویان عرضه کنند.
وی افزود: بعنوان مثال یکی از نیازهای مالی جدید دانشگاه ها، مواد ضد عفونی است که باید در حجم بالایی توسط دانشگاه ها استفاده شود، که این هزینه ها در بودجه جاری سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها پیش بینی نشده است، بدین سبب از دانشگاه ها درخواست کرده ایم برآورد این هزینه ها را ارسال نمایند تا جمع بندی نماییم که چه مقدار از این هزینه ها را می توان از بودجه عمومی خود دانشگاه ها و چه مقدار آنرا می شود از منابع بیرونی و صندوق رفاه تامین کرد.
ارژنگ به جلسه ستاد اجرائی «از سرگیری بازگشایی حضوری دانشگاه ها» در وزارت علوم هم اشاره نمود و اظهار داشت: جلسه اخیر این ستاد نیز درباره واکسیناسیون دانشگاهیان و این که باید آمار دانشجویان واکسینه شده از وزارت بهداشت دریافت شود بود.
وی افزود: ما باید آمار واکسیناسیون غریب به یک رقم مطمئن از دانشگاهیان را به دست بیاوریم تا با یک اطمینان نسبی کار را شروع نماییم. قرار هم نیست کل کلاس ها در همه مقاطع و خوابگاه ها به یک باره بصورت حضوری شروع شود مقرر است بصورت تدریجی این کار صورت گیرد تا این که که ظرف دو ماه آتی واکسیناسیون جامعه و دانشجویان نیز کامل تر شود تا دانشگاه ها بتوانند به تدریج بصورت کامل حضوری فعالیت کنند.

1400/07/28
10:09:53
5.0 / 5
256
تگهای خبر: تخصص , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما