تاسیس رصدخانه در دانشگاه اراک

تاسیس رصدخانه در دانشگاه اراک مرکزی معاون دانشجویی دانشگاه اراک از تاسیس رصدخانه در دانشگاه اراک اطلاع داد و اظهار داشت: این مبادرت به همت یک خیر انجام شده است.


دکترعلیرضا بهرامی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: این خیر که فعلاً علاقه ای به فاش شدن نام خود ندارد، با عنایت به علاقه خود به ستارگان و افلاک قصد داشت که رصدخانه ای در یکی از شهرستان های استان مرکزی راه اندازی کند، بر این اساس ضمن جلسه ای ضرورت نگهداری درست از رصدخانه و استفاده صحیح از این مکان برای وی تشریح و از او خواسته شد بازدیدی از دانشگاه داشته باشد. این خیر بعد از بازدید با عرضه شروطی خواهان راه اندازی این محیط علمی پژوهشی در دانشگاه اراک شد.
وی اضافه کرد: امکان بازدید عمومی مردم از این فضا و پذیرش دانشجو حول محور فعالیت این رصدخانه در رشته های نجوم و ستاره شناسی از شروط این خیر بوده است که دانشگاه اراک هم با بهره مندی از اساتید دانشمند و اندیشمندی که در هیئت علمی گروه فیزیک حضور دارند، برای افزودن این رشته به رشته های دانشگاه و دریافت دانشجو در این رشته بسیار مشتاق است.
بهرامی اظهار نمود: بعد از چند جلسه با رئیس دانشگاه و بررسی درخواست این خیر در هیئت امنای دانشگاه و موافقت و ثبت آن، مراحل عملیاتی کار آغاز شد و مهندسین کارشناسی از شرکتی در شیراز که این خیر با آنها قرارداد بسته بود در دانشگاه حضور به عمل آورده و مکان مناسبی را جهت راه اندازی رصدخانه انتخاب کردند و از اواخر تیرماه هم پیمانکاران مبادرت به ساخت رصدخانه کرده اند.
وی افزود: ساخت این رصدخانه در دو بخش انجام می شود، یکی قسمت ساخت تجهیزات مانند گنبد افلاک نما و قسمت دیگر، ساخت خود بناست. تابحال سفت کاری این ساختمان حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
معاون دانشجویی دانشگاه اراک ضمن اشاره به تهیه برخی تجهیزات این رصدخانه توسط این خیر و نگهداری آنها در دانشگاه، خاطرنشان کرد: از کلیه خیرینی که متمایل به اقدامات علمی و آموزشی هستند و علاقه به نجوم دارند تقاضا دارم که همراه با این خیر در ساخت این رصدخانه همکاری کرده و برای این اقدام ماندگار به دانشگاه اراک کمک کنند.1400/07/18
12:01:33
5.0 / 5
80
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما