رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

سفارش رهبر انقلاب بر راه اندازی جهاد تبیین یک دستور عملیاتی است

سفارش رهبر انقلاب بر راه اندازی جهاد تبیین یک دستور عملیاتی است رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ضمن اشاره به دیدار روز گذشته رهبر معظم انقلاب با دانشجویان و تاکید ایشان بر ضرورت تبیین به بررسی اهمیت این مورد و چرایی طرح این مسئله در مقطع فعلی پرداخت.


به گزارش این با من به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن اشاره به دیدار روز گذشته رهبر معظم انقلاب با دانشجویان و تاکید ایشان بر ضرورت تبیین به بررسی اهمیت این مورد و چرایی طرح این مسئله در مقطع فعلی پرداخت.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب نهضت تبیین را خنثی کننده هجمه های تبلیغاتی دشمن دانستند درباره اهمیت امر روشنگری و تبیین اظهار داشت: سفارش رهبر انقلاب بر راه اندازی جهاد تبیین و آغاز نهضت روشنگری و بازگویی حقایق یک سفارش رسانه ای و یک دستور عملیاتی است برای مبارزه در میدان جنگی که دشمن ضد مردم عزیز ایران و آموزه های تعالی خواهانه انقلاب اسلامی به راه انداخته است. نبرد رسانه ای امروز دشمن، باآنکه دستورالعمل جدیدی نیست و از آغاز انقلاب سابقه داشته اما در سالهای اخیر، شکل جدیدی به خود گرفته است؛ تحریف حقیقت ها، دگرگون کردن اندیشه ها، نابودی هویت ها و در نهایت تغییر رفتارها و نظام تصمیم گیری ها اهدافی است که نظام سلطه با استفاده از رسانه های بزرگ خود آنرا دنبال می کنند و با بمباران مداوم اذهان مردم ایران، تلاش بر نابودی امید مردمی دارند که حفظ استقلال را دنبال می کنند.
وی افزود: نقشه عملیاتی «نهضت تبیین» که توسط رهبر انقلاب ترسیم شد، یک پیشینه اعتقادی و تاریخی دارد که از مرور نهضت های بزرگ و ماندگار به دست می آید. در همه حرکت هایی که بنیاد فکری، اندیشه ای و هویتی دارند، حفظ و رساندن پیام های اصیل آن نهضت، ارزش و اهمیتی به اندازه خود حرکت دارد. حرکت اباعبدا…الحسین (علیه السلام) و قیام عاشورا نمونه ای است از اهمیت تبیین ماهیت قیام؛ بنابراین است که میتوان گفت تفاوت جدی قیام کربلا با حرکت های مشابه در طول تاریخ، در بهره مندی از پیوست رسانه ای با هدف تبیین و روشنگری است که توسط خاندان (علیهم السلام) به پرچمداری حضرت زینب کبری (س) اجرا شد.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: امروز دشمن با استفاده از ابزارهای رسانه ای خود هدف مشابهی را دنبال می کند که در طول تاریخ سابقه داشته و آن، تغییر هویت و قلب ماهیت چهره اصیل حرکت های ضد ظلم، استقلال طلبانه و آزادیخواهانه است. بررسی رفتار رسانه ای دشمن نشان داده است که تحریف حقیقت کنونی انقلاب اسلامی ایران و کوچک شماری دستاوردهایی که حاصل استقلال و عدم وابستگی بوده، جز با هدف ایجاد دوقطبی های اجتماعی، از بین بردن بذر امید در ذهن جوانان و در نهایت به زانو درآوردن ملتی منزوی شده و ناامید صورت نمی پذیرد.
وی افزود: رهبر انقلاب چندین بار بر ضرورت نقش آفرینی در عرصه جنگ روایت ها تاکید داشتند. در جنگ نظامی، دشمن با تسخیر قله ها امکان تسلط بر یک شهر را پیدا می کرد؛ قله ها نقاط استراتژیک یک شهر بودند و همین سبب می شد تا بازپس گیری آن برای نیروهای نظامی ما یک هدف مهم و البته سخت و پرهزینه باشد.
حجت الاسلام رستمی یادآورشد: امروز هم قله هایی همچون افتخار به هویت دینی و ملی، امید به آینده، صبر در مقابل سختی ها، مقاومت در مقابل استکبار، ضرورت کار و تلاش جهادی و … بر روی نقشه جنگ نرم نقش بسته اند و نباید اجازه داد که این نقاط مهم در درون ملت ایران، توسط دشمن فتح شوند و تغییر هویت یابند.
وی درباره مقابله با تحریف رسانه ای و جنگ روایت ها اضافه کرد: دشمن در این نبرد علایق و تفکرات را نشانه می گیرد و نتیجه شلیک مداوم رسانه ای او این خواهد شد که جوان ایرانی و مسلمان، در رویارویی با هویت خودش بی رغبت، نسبت به آینده کشورش ناامید، در برخورد با دشمن مردد و در مقابل کار و تلاش دلسرد باشد و اگر چنین شود، یعنی موفقیت دشمن در تسخیر شهر و به نابودی کشاندن یک ملت.
وی افزود: حالا اذهان و قلوب مردم، همچون همان شهرهایی است که در جنگ سخت مورد هجوم قرار می گرفتند؛ این شهر بی دفاع، در این نبرد نابرابر، به مدیران و مبارزانی از جنس محمد جهان آرا، احمد متوسلیان، مهدی باکری، حسین فهمیده، احمد کاظمی و طهرانی مقدم نیاز دارد که حتی با دست خالی و با امیدآفرینی، پیشگیری از تحریف حقایق، هویت بخشی، دعوت به صبر و … از ذهن و قلب مردم دفاع کنند.


منبع:

1400/07/09
12:28:45
5.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما