در گزارش این با من اعلام شد؛

پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری در انتظار تخصیص بودجه

پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری در انتظار تخصیص بودجه به گزارش این با من مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: بودجه 50 میلیارد تومانی طرح پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری هنوز تخصیص نیافته است.رضا نقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری به کجا رسید و از چه زمانی اجرا می گردد، اظهار داشت: پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری یکی از با اهمیت ترین برنامه های تحولی است که در وزارت علوم پیش بینی شده و در برنامه های وزیر علوم آقا زلفی گل نیز بصورت شفاف و ویژه به این مهم اشاره شده که دانشجویان دکتری باید بر طبق برنامه گرنت محور جذب شوند و برای آنها حقوق ماهیانه ای در نظر گرفته شود.
مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به این که در بودجه ۱۴۰۰، بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این بودجه از محل درآمدهای دولت قابل پرداخت می باشد و کوشش های مختلفی هم در مجلس و وزارت علوم انجام شده و پیگیری های مختلفی از سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص این اعتبار و یا قسمتی از آن صورت گرفته است اما تا حالا هیچ واریزی صورت نگرفته است.
نقی زاده ابراز امیدواری کرد که با تخصیص این اعتبار در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، این طرح برای دانشجویان دکتری روزانه اجرائی شود.
وی حقوق ماهیانه به دانشجویان دکتری در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: پس از سال ها در بودجه ۱۴۰۰ مجلس، بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده و مقرر است به دانشجویان پژوهشگر دکتری (روزانه) که بصورت تمام وقت در دانشگاه حضور پیدا می کنند، حقوق ماهیانه پرداخت گردد.
مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اضافه کرد: پیش بینی می شود بطور متوسط رقمی بیش از ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان در سال توسط دانشگاه ها به هر دانشجوی دکتری پرداخت گردد.
نقی زاده در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که قرار بود دانشجویان پژوهشگر دکتری بیمه شوند، آیا این مساله به سرانجام رسید؟ اظهار داشت: در این رابطه اولویت این است که پژوهشگران بوسیله ساز و کار دولتی بیمه شوند اما اگر به نتیجه نرسیم با مجلس و کمیسیون آموزش رایزنی خواهیم کرد.


منبع:

1400/06/31
12:05:09
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آموزش , بیمه , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما