رئیس جهاددانشگاهی ایلام خبر داد:

برگزاری بیشتر از ۹۰ رویداد در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان ایلام

برگزاری بیشتر از ۹۰ رویداد در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان ایلام به گزارش این با من ایلام رئیس جهاددانشگاهی ایلام اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی، ۵ رویداد چندروزه استارتاپی در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان برگزار و ۶۰۰ ساعت مشاوره های تخصصی در زمینه راه اندازی کسب وکارهای نوآورانه عرضه شده است.


«سید غلامرضا حسینی» در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام و تعدادی از مسؤلان نهادهای در رابطه با امور جوانان و اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد ضمن اشاره به اهمیت و لزوم راه اندازی مراکز نوآوری، اظهار نمود: به وجود آمدن تغییرات سریع در عرصه ها مختلف بخصوص فناوری در جهان امروز وجود مراکز نوآوری را به یک نیاز حیاتی تبدیل نموده است.
وی با اشاره به اینکه مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری های افراد راه اندازی می شود، اظهار داشت: نتیجه نوآوری عرضه یک محصول مبتنی بر دانش به بازار در جهت رونق اقتصاد دانش بنیان و عدم وابستگی به بیگانگان است.
حسینی به اهداف راه اندازی مراکز نوآوری اشاره نمود و اضافه کرد: ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت جوانان، پشتیبانی از طرح های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش آموزان، کمک به شکگیری حیات شرکتهای دانش بنیان، ایجاد بستری برای کارآفرینی و تجاری سازی محصولات، تولید فناوری های نو، ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد شور و انگیزه در میان جوانان خلاق و ایده پرداز همچون این اهداف است.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد ایلام با عرضه گزارش عملکرد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان اظهار داشت: این مرکز فعالیت خویش را از شهریورماه سال ۱۳۹۸ آغاز و تا کنون با برگزاری بیشتر از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی، برگزاری ۵ رویداد چندروزه استارتاپی، عرضه ۶۰۰ ساعت مشاوره های تخصصی در زمینه راه اندازی کسب وکارهای نوآورانه، ۳۴۰۰ ثانیه تولید محتوا و استقرار ۳۶ واحد فناور عملکرد مطلوبی داشته است.
وی ضمن اشاره به برنامه های آتی مرکز منش ایلام برای توسعه کسب وکارهای فناورانه جوانان اضافه کرد: تعامل و هم افزایی بیشتر با نهادهای در رابطه با امور جوانان، توسعه و تجهیز امکانات مرکز بخصوص در حوزه فناوری اطلاعات، تولید محتوا، صنایع خلاق و نرم، الکترونیک و کشاورزی و گیاهان دارویی از برنامه های آینده این مرکز است.
فتاحی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و علیشائی، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام هم در این نشست با ابراز رضایت از عملکرد موفق مرکز منش ایلام اجرای چنین فعالیتهایی را برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه کسب وکارهای نوآوارانه در استان مفید و پرارزش دانستند.
همچنین در انتها جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام با اهدای لوح به رئیس جهاد دانشگاهی واحد ایلام به نمایندگی از کارکنان مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
منبع:

1400/06/22
11:06:52
5.0 / 5
388
تگهای خبر: آموزش , اطلاعات , پژوهش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما