در گزارش این با من اعلام شد؛

افزایش نقش مراکز مشاوره در ازدواج دانشجویی در سال تحصیلی جدید

افزایش نقش مراکز مشاوره در ازدواج دانشجویی در سال تحصیلی جدید سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از برنامه ریزی درباب دانشگاه دوست دار خانواده و ازدواج دانشجویی آگاهی داد.مجید صفاری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعدادی از برنامه های مراکز مشاوره دانشجویی در سال تحصیلی جدید اضافه کرد: یکی از برنامه هایی که برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده و دستورالعمل های آن درحال تدوین بوده، تعامل اساتید و دانشجویان است.
وی افزود: هم اکنون بروی ارتباط دو جانبه حمایتی که لازم است دانشجو از اساتید دریافت کند، کار می نماییم، همین طور در زمینه لطمه های اجتماعی در امتداد پیشگیری تعامل خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر داریم.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: با وزارت کشور نیز تعامل خوبی برقرار کرده و بر روی «دانشگاه دوست دار خانواده» و «ازدواج دانشجویی» کار می نماییم.
وی افزود: در دانشگاه دوست دار خانواده با خانواده ها تأمل برقرار می نماییم، بطورمثال اگر خانواده ای مشکلی دارد می تواند با مراکز مشاوره و بهداشت درمان مطرح کند و همین طور ارتباط دو طرفه دانشگاه با خانواده دانشجو، بیشتر می شود.
صفاری نیا افزود: همین طور نشست هایی که دانشگاه می تواند با حضور خانواده دانشجویان برگزار کند، افزایش می یابد و دانشگاه به امر ازدواج دانشجویی با برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ازدواج و مشاوره ازدواج کمک می نماید و حتی مراکز مشاوره می توانند برای کاهش تعارضات بین دانشجویانی که ازدواج کرده اند مشاوره عرضه کنند.
وی اضافه کرد: تلاش ما این است هر فعالیتی انجام می دهیم، با نگاه علمی و فرهنگی در زمینه دانشجویی باشد و این که بتوانیم با پیاده سازی یک برنامه اجرائی شبکه ای، اثرات کرونا و دور بودن دانشجویان از دانشگاه را کنترل نماییم و دانشجو اگر حضوری و یا مجازی در دانشگاه حضور یافت احساس خوبی داشته باشد.


منبع:

1400/06/02
22:12:24
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما