رئیس صندوق رفاه خبر داد:

طرح ارتقا وضعیت خوابگاه های دانشجویی اجرائی شد

طرح ارتقا وضعیت خوابگاه های دانشجویی اجرائی شد به گزارش این با من رئیس صندوق رفاه وزارت علوم از پرداخت مرحله اول 50 درصد سهم صندوق در اجرای طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی به دانشگاه ها اطلاع داد.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان همچنان امسال نیز اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی را در دستور کاری خود دارد.
وی افزود: به طور معمول خوابگاه ها برای اجرای طرح ارتقا در قالب منابعی که هیأت امنا برای صندوق رفاه دانشجویان مصوب کرده است و برمبنای اولویت بندی مناطق محروم و خوابگاه های فرسوده تر انتخاب می شوند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اشاره کرد: در مرحله بعد به دانشگاه ها اعلام می شود که کدام خوابگاه ها برای طرح ارتقا در قالب طرح مشارکتی و خیر محور و طرح ۵۰ - ۵۰ ارتقا خواهند یافت.
وی تصریح کرد: در طرح مشارکتی خیر محور، ۳۰ درصد هزینه ارتقا خوابگاه توسط خیرین، ۴۰ درصد توسط صندوق و ۳۰ درصد توسط دانشگاه تامین می شود.
مطیعی اضافه کرد: دانشگاه هایی هم که خیر ندارند، با صندوق رفاه دانشجویان تفاهم نامه ای منعقد می کنند تا بصورت مشارکتی با صندوق این طرح را اجرا می کنند.
وی افزود: هم اکنون مرحله اول پرداخت طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی (۵۰ درصد سهم صندوق) به دانشگاه ها انجام گرفته است و دانشگاه ها مشغول کارهای مربوط به تعمیر و تجهیز خوابگاه ها برای سال تحصیلی جدید هستند.
وی درباره افزایش وام های دانشجویی هم اظهار داشت: مبلغ چهار وام شهریه، ودیعه مسکن، ضروری و تحصیلی با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد. درباره افزایش وام دکتری نیز چون امسال این وام افزایش داشته است در جلسه اسفند ماه هیأت امنا صندوق برای افزایش آن تصمیم گیری می شود.


منبع:

1400/06/01
09:17:30
5.0 / 5
438
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , رفاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما