معاون دانشگاه تهران مطرح كرد؛

واکسیناسیون، برگزاری کلاسها و تغذیه 3 دغدغه این روزهای دانشگاهها

واکسیناسیون، برگزاری کلاسها و تغذیه 3 دغدغه این روزهای دانشگاهها به گزارش این با من معاون دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: حضور دانشجویان در دانشگاه به شرایط کرونا در کشور و نظر ستاد کرونا باز می گردد؛ نکته مهم این است که شرط حضور دانشجویان در کلاس های درس تزریق دو دز واکسن است.سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به برگزاری جلسه معاونان دانشگاه های منطقه یک اظهار داشت: در این نشست دانشگاه های منطقه یک ضمن عرضه گزارشی در مورد نحوه روند واکسیناسیون اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه خود، مهم ترین دغدغه های خویش را در زمینه استمرار روند واکسیناسیون، نحوه بازگشایی دانشگاه ها و تغذیه مطرح نمودند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران ضمن اشاره به افزایش مبالغ وام های دانشجویی در جهت کمک به دانشجویان با عنایت به شرایط نامناسب اقتصادی اضافه کرد: خوشبختانه هیأت امنای صندوق رفاه با افزایش مبلغ وام های دانشجویی و افزایش حدود دو برابری مبلغ وام ودیعه مسکن دانشگاه ها جهت تأمین خوابگاه های استیجاری موافقت کرده است. همینطور سایر وام های دانشجویی ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به دغدغه معاونان دانشجویی دانشگاه ها در مورد افزایش قیمت مواد غذایی و هزینه های تغذیه دانشجویی عنوان کرد: در این نشست رئیس صندوق رفاه بر این مورد تصریح کرد که پیگیری های لازم از سازمان برنامه و بودجه و مراکز ذیربط برای تأمین کسری بودجه تغذیه دانشگاه ها در حال انجام می باشد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اضافه کرد: از ۲۰ روز گذشته واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه تهران شروع شد و از چهارشنبه هفته گذشته هم واکسیناسیون دانشجویانی که در کوی دانشگاه و خوابگاه ها حضور داشتند را آغاز کردیم.
حبیبا افزود: همینطور با تدبیر معاون آموزشی وزارت علوم اسامی همه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور به وزارت بهداشت ارسال شده و دانشجویان در شهرهای خودشان واکسینه خواهند شد اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نمی باشد.
وی بیان نمود: حضور دانشجویان در دانشگاه در مهر ۱۴۰۰ به شرایط کرونا در کشور و نظر ستاد کرونا باز می گردد؛ نکته حائز اهمیت این است که شرط حضور دانشجویان در کلاس های درس تزریق دو دز واکسن است.
به گزارش این با من به نقل از مهر، رویه های متفاوت در مورد صدور مجوزهای سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که منجر به عدم وحدت رویه در روند واکسیناسیون دانشگاه های منطقه یک شده است، مشخص نبودن پروتکلهای بازگشایی و در نتیجه ایجاد ابهام جهت برنامه ریزی برای نیمسال تحصیلی مهرماه، نامشخص بودن روند بهداشتی در کلاس ها، آزمایشگاه ها و خوابگاه ها بعد از بازگشایی و حضوری شدن دانشگاه ها و هم مشکل کمبود ظرفیت خوابگاه ها در صورت رعایت پروتکلهای بهداشتی در پسا کرونا همچون مسائل و دغدغه های مطرح توسط معاونین دانشجویی منطقه یک بود.


منبع:

1400/05/24
13:36:27
5.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما