رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی:

مسابقات مناظره الگوی سایر نهادهای دانشجویی شد

مسابقات مناظره الگوی سایر نهادهای دانشجویی شد به گزارش این با من رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اظهار داشت: تجربه برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی نشان داد که توانسته به الگویی برای سایر دستگاه های فرهنگی و دانشجویی تبدیل گردد.به گزارش این با من به نقل از مهر، در آستانه چهل و یکمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی، نشست خبری تشریح کارهای فرهنگی دانشجویی این نهاد به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و مهدی عباسی، سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی انجام شد.
مهدی عباسی در این برنامه اظهار داشت: سازمان دانشجویان تلاش نموده است با پذیرش و درک شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و تطبیق کارهای خود با آن، برنامه های فرهنگی برای بخش عظیمی از جوانان جامعه و مشخصاً دانشجویان طراحی و برگزار کند تا پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه در زمان کرونا همچنان برقرار باشد.
وی به مسابقات مناظره دانشجویی اشاره نمود و افزود: دانشگاه محلی برای رشد فکری و فرهنگی دانشجویان است. جریان دانشجویی در کشور باید منبع آگاهی بخشی و روشنگری، ترویج فرهنگ نقد منصفانه در روند و پروسه برنامه ریزی توسعه کشور باشد. بدین جهت برگزاری مناظرات و گفت وگوهای دانشجویی، مسابقات مناظرات تخصصی، مناظره ملی به انگلیسی و مناظره بین المللی به زبان فارسی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: مسابقات مناظره دانشجویی تا کنون در ۹ دوره برگزار شده و در آستانه برگزاری دهمین دوره آن هستیم. تجربه برگزاری دوره های گوناگون مسابقات مناظره دانشجویان، نشان داد که این مسابقات توانسته به الگویی برای سایر دستگاه های فرهنگی و دانشجویی تبدیل گردد.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در امتداد محرومیت زدایی دبیرخانه «مهر باران» را تأسیس کردیم و در ضمن سال کارهای جهادی گوناگونی پیگیری می شود. اکنون نیز پویش دانشجویی «قلک آبی» با هدف کمک به روستاهای محروم استان سیستان و بلوچستان به راه افتاده است.
وی گفت: باور داریم کادرسازی، شبکه سازی و تربیت نیروهای متعهد و توانمند در جهاد دانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک خواهدنمود که برمبنای همین لزوم، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، شبکه سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
عباسی اشاره کرد: هم افزایی میان توان های دانشجویی خصوصاً در عرصه های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد و ایجاد سازوکار کارآمد تامین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های مختلف جهاد دانشگاهی از مهم ترین اهدافی است که همیشه دنبال کرده ایم.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اضافه کرد: یکی دیگر از کارهای دانشجویی سازمان دانشجویان، برگزاری اردوهای فرهنگی دانشجویی است که در طول سال قریب به ۲۰۰ اردوی دانشجویی با محوریت های مختلف برگزار می گردد.
وی افزود: کارهای گسترده ای در زمینه ترویج اندیشه امام، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در کنار مجموعه گسترده ای از کارهای گردشگری دانشجویی دستور کار سازمان در آینده خواهد بود.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اشاره کرد: طرح سراسری دومین دوره مدرسه بازی پردازی و برگزاری لیگ مسابقات طراحی بازی دانشجویی، طرح ملی چاپ کتاب و راه اندازی و مدیریت سایت اطلس مفاخر ایران برگزاری اردوی ملی مهر باران نیز از دیگر برنامه های اجرائی سازمان تا آخر سال خواهد بود.
وی با اشاره به نزدیک شدن ایام محرم نیز اظهار داشت: در زمینه کارهای اعتقادی، توسعه کارهای حسینیه مجازی دانشجویان ایران دستور کار قرار گرفته است.
عباسی همین طور عنوان کرد: تمام دانشجویان سراسر کشور می توانند با مراجعه به سامانه شهر دانشجو به آدرس http: //www.studentcity.ir/ به صور رایگان عضو سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی شده و از برنامه های مختلف و متنوع این سازمان استفاده کنند.


منبع:

1400/05/14
11:41:31
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما