رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خبرداد:

تمرکز سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی بر شبکه سازی دانشجویی

تمرکز سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی بر شبکه سازی دانشجویی رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اظهار داشت: شبکه سازی و تربیت نیروهای توانمند در جهاددانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک می نماید و از همین رو شبکه سازی دانشجویی در دستور کار قرار گرفت.به گزارش این با من به نقل از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی در ارتباط با مهم ترین دستاوردهای شاخص سازمان دانشجویان اظهار داشت: سازمان دانشجویان کوشیده است با پذیرش و درک شرایط ناشی از انتشار کرونا و تطبیق فعالیتهای خود با آن، برنامه های فرهنگی برای بخش عظیمی از جوانان جامعه و مشخصاً دانشجویان طراحی و برگزار کند تا پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه در زمان کرونا همچنان برقرار باشد.
وی اضافه کرد: سازمان دانشجویان محل شناسایی و شروع فرآیند تربیت و توانمندسازی نیروهای انسانی توانمند، متخصص، کارآمد و اثرگذار در سازندگی، عمران و توسعه کشور است و پیوند بدنه دانشجویی و جوانان با جهاد دانشگاهی، باعث دستاوردهای عظیمی در عرصه های علمی و فرهنگی خواهد شد.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی عنوان کرد: باور داریم کادرسازی، شبکه سازی و تربیت نیروهای متعهد و توانمند در جهاد دانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک خواهد نمود که برپایه همین لزوم، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، شبکه سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
عباسی تصریح کرد: هم افزایی میان توان های دانشجویی بخصوص در عرصه های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد و ایجاد سازوکار کارآمد تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های متعدد جهاد دانشگاهی از مهم ترین اهدافی است که همواره دنبال کرده ایم.
وی ضمن اشاره به این که مسیر درخشان سازمان دانشجویان در آینده، تنها و تنها با حضور فعال دانشجویان تضمین می شود، اظهار داشت: خویش را موظف می دانیم تمامی امکانات لازم را برای میزبانی از دانشجویان خلاق و نوآور، دغدغه مند، پرانگیزه و علاقمند به آینده روشن کشور فراهم نماییم.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه شعب سازمان دانشجویان در سرتاسر کشور ارتباط، تعامل و همکاری خوبی با نهادها و سازمان های استانی دارند، افزود: پارسال با هدف ایجاد تعامل مؤثر و کارآمد با سازمان ها و مراکز مختلفی که از امکانات لازم برای پشتیبانی از ایده های دانشجویی بهره مند هستند و حمایت بیشتر از دانشجویان با استفاده از ظرفیت هم افزایی و مشارکت بین مجموعه ها، چهار تفاهمنامه همکاری با سازمان ها و مراکز درون و برون جهادی منعقد شده است.
وی ضمن اشاره به مهم ترین طرح های آینده این سازمان اظهار داشت: دانشگاه محلی برای رشد فکری و فرهنگی دانشجویان است. جریان دانشجویی در کشور باید منبع آگاهی بخشی و روشنگری، ترویج فرهنگ نقد منصفانه در روند و فرایند برنامه ریزی توسعه کشور باشد. ازاین رو برگزاری مناظرات و گفت وگوهای دانشجویی، مسابقات مناظرات تخصصی، مناظره ملی به انگلیسی و مناظره بین المللی به زبان فارسی در دستور کار قرار گرفته است.
عباسی با اشاره به اینکه همایش دانشجویی چشم انداز برنامه های توسعه در کشور، کنگره فرهنگی دانشجویان عضو سازمان دانشجویان و رویداد ملی حل مسئله اجتماعی «راه فردا» هم توسط شبکه ملی مهستان برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: با عنایت به لزوم حفظ محیط زیست برای حیات بشری و نقش دانشجویان و انجمن های دانشجویی در حوزه فرهنگ سازی محیط زیست؛ جشنواره علمی-فرهنگی و هنری یک زمین و ششمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی و در حوزه دبیرخانه دانشجویی مهر باران هم پویش «قلک آبی» برگزار می شود.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تصریح کرد: طرح سراسری دومین دوره مدرسه بازی پردازی و برگزاری لیگ مسابقات طراحی بازی دانشجویی، طرح ملی چاپ کتاب و راه اندازی و مدیریت وب سایت اطلس مفاخر ایران برگزاری اردوی ملی مهر باران هم از دیگر برنامه های اجرایی سازمان تا آخر سال خواهد بود.
وی عنوان کرد: طرح های هماهنگ دیگری در چارچوب اردوهای جهادی مهر باران، برنامه های اشتغال محور، و برنامه های آموزشی با محوریت مباحث پرورش شخصیت و مهارت های روان شناختی از دیگر برنامه های سازمان است.
عباسی تصریح کرد: در حوزه فعالیتهای اعتقادی، توسعه فعالیتهای حسینیه مجازی دانشجویان ایران دستور کار قرار گرفته است. با عنایت به تحولات ساختاری سازمان دانشجویان، فعالیتهای گسترده ای در حوزه ترویج اندیشه امام، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در کنار مجموعه گسترده ای از فعالیتهای گردشگری دانشجویی دستور کار سازمان در آینده خواهد بود.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اظهار داشت: در عین حال، شاید بتوانیم بگوییم که مهم ترین برنامه سال آینده سازمان دانشجویان، ساماندهی و توسعه شبکه دانشجویی اعضای سازمان در چارچوب کانون ها و باشگاه های دانشجویی است.

1400/05/13
22:44:38
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما