در قالب دومین پرواز توریستی

جف بزوس به فضا رفت و برگشت بعلاوه فیلم

جف بزوس به فضا رفت و برگشت بعلاوه فیلم این با من جف بزوس به فضا رفت و برگشت+فیلم


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، موشک نیوشپرد در ساعت ۹: ۱۲ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷: ۴۲ به وقت تهران) به فضا پرتاب شد.
در این سفر والی فانک(Wally Funk) ۸۲ ساله بعنوان مسن ترین فضانورد، اولیور دیمن(Oliver Daemen) ۱۸ ساله بعنوان جوان ترین مسافر فضا و مارک بزوس برادر جف بزوس، او را در این سفر همراهی می کردند.
مسافران نیوشپرد ۴۵ دقیقه پیش از پرتاب موشک به سمت آن حرکت کردند و در ساعت ۱۷: ۰۵ به وقت تهران بر روی صندلی های خود مستقر شدند. جف بزوس بر روی صندلی شماره ۶ نشست در صورتیکه برادرش بر روی صندلی شماره ۴، اولیور دیمن صندلی ۱ و والی فانک بر روی صندلی ۳ نشستند و بعد از بررسی های نهایی دریچه ی کپسول بسته شد.
والی فانک در این سفر یک عکس از خودش به همراه برد و آنرا بر روی شیشه کپسول چسباند تا از این عکس و منظره ی بیرون از پنجره در فضا تصویری ثبت کند.
جف بزوس و همراهانش بعد از حدود ۱۰ دقیقه به زمین بازگشتند. چتر نجات کپسول آنها باز شد و این کپسول با سرعت ۱۶ متر بر ساعت کاهش ارتفاع داده و در صحرای تگزاس فرود آمد. آنها در این سفر برای لحظاتی بی وزنی و گرانش صفر را تجربه کردند.
چندی پیش نیز ریچارد برانسون، میلیاردر و کارآفرین انگلیسی با فضاپیمای شرکت ویرجین گلکتیک که متعلق به خودش است در قالب نخستین پرواز توریستی، به فضا رفت و گرانش صفر را تجربه نمود.کپسول حامل فضانوردان قبل از پرتابخروج فضانوردان از مرکز و حرکت به سمت موشک بلواوریجین
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/04/30
11:15:25
5.0 / 5
247
تگهای خبر: دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما