تأثیر دارویی با منشا گیاهی بر علایم سندرم قبل از قاعدگی

تأثیر دارویی با منشا گیاهی بر علایم سندرم قبل از قاعدگی این با من: نتایج یک مطالعه نشان میدهد دارویی با منشاء گیاهی به نام ˮآنیسونˮ می تواند شدت علایم سندرم قبل از قاعدگی را کم کند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سندروم قبل از قاعدگی یک بیماری بسیار شایع است. علایم این اختلال، کسر قابل توجهی از زنان در سن قاعدگی را درگیر می کند. علایم این سندرم که مشتمل بر بروز اختلالات در احساسات، سلامت جسمی و رفتار خانم ها در ایام خاصی از چرخه قاعدگی، به عبارتی درست پیش از شروع قاعدگی است، روی کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد.
به تازگی دارویی با منشاء گیاهی به نام "آنیسون" طی مطالعه ای در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد بررسی قرار گرفته که نشان داده است می تواند در کاهش علایم این اختلال تأثیر داشته باشد.
دکتر فهیمه رمضانی تهرانی، رئیس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این خصوص اظهار داشت: در این مطالعه به دو گروه از دختران حائز شرایط کپسول های حاوی این دارو و دارونما که به لحاظ شکل و اندازه تفاوتی با داروی اصلی نداشتند، داده شد.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد که هیچ یک از دو گروه از محتویات کپسولی که دریافت کرده اند، اطلاعی نداشته اند.
مجری این مطالعه اظهار نمود: بعد از دو ماه مداخله در هر گروه درمان با "آنیسون" نسبت به گروه مصرف کننده دارونما، شدت علائم سندرم نسبت به پیش از درمان کاهش نشان داده است.
وی تصریح کرد: هرچند نتایج این مطالعه نشان داد که به نظر می آید "آنیسون" در مقایسه با دارونما می تواند شدت علائم سندرم را کم کند، ولی مطالعات بیشتری در جمعیت های مختلف و با مقادیر متعدد این گیاه برای نشان دادن اثرات بر سندرم قبل از قاعدگی نیاز است.
منبع:

1400/04/27
11:21:53
5.0 / 5
340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما