جریمه عدم دریافت دفترچه قسط؛

اعلام شرایط بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم

اعلام شرایط بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم شرایط عمومی بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام گردید.به گزارش این با من به نقل از مهر، بهره مندان از مزایای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ملزم هستند نسبت به بازپرداخت وام های دریافتی در قالب بخشنامه اقدام نمایند. آخر دوره دریافت وام در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال، در مقطع کارشناسی و دکتری تخصصی ۸ نیمسال و در دکتری حرفه ای ۱۲ نیمسال است.
بهره مندان از وام ها جهت دریافت دفترچه اقساط ملزم هستند حداکثر تا ۹ ماه بعد از آخر دوره دریافت وام در هر مقطع تحصیلی نسبت به بازپرداخت نقدی اجاره بهای خوابگاه دانشجویی و ۱۰ درصد از کل مانده بدهی خود اقدام نمایند.
بهره مندان از وام مسکن صندوق ملزم هستند وام مذکور را حداکثر تا ۹ ماه از آخر دوره دریافت وام و پیش از صدور دفترچه اقساط به صندوق بازپرداخت کنند.
شروع دوره بازپرداخت وام دانشجویی که طبق مقررات دانشگاه از مجوز سنوات آموزشی مازاد استفاده می نمایند در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به مدت ۶ نیمسال تحصیلی، کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته به مدت ۱۰ نیمسال تحصیلی، دکتری حرفه ای به مدت ۱۴ نیمسال تحصیلی خواهد بود.
افرادی که در زمان مقرر نسبت به تعیین وضعیت بدهی خود و دریافت دفترچه اقساط اقدام نکنند، مجموع بدهی آنان به دین حال تبدیل گشته و صندوق رأساً دفترچه تک قسطی کل بدهی آنها را صادر می کند و دانشجو ملزم به پرداخت یک جای کل بدهی خود است.
مبلغ اقساط و مدت بازپرداخت متناسب با میزان باقی مانده بدهی حداکثر تا ۵ سال و حداقل مبلغ قسط ۲ میلیون ریال تعیین می شود. که این مبلغ بصورت سالیانه به تشخیص رییس صندوق رفاه قابل افزایش است.
دانشجویان که دفترچه اقساط بازپرداخت دارند در صورتیکه بیش از ۱۰ قسط متوالی در پرداخت اقساط خود تأخیر کنند، کل بدهی آنان به دین حال تبدیل گشته و باید بصورت یکجا واریز نمایند.
در صورتیکه دانشجو در طول تحصیل از حذف ترم یا مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات بهره برده است می بایست نامه آموزشی را به اداره رفاه جهت ثبت در سامانه صندوق رفاه عرضه نماید.

1400/04/23
17:54:17
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما