برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰؛

تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دكتری تخصصی به دانش آموختگان برتر

تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دكتری تخصصی به دانش آموختگان برتر بنیاد ملی نخبگان بر مبنای آیین نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر، تسهیلات ویژه ای را برای دانش آموختگان برتر دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری عرضه می کند.به گزارش این با من به نقل از مهر، بنیاد ملی نخبگان بر مبنای آیین نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی»، تسهیلات ویژه ای را برای دانش آموختگان برتر دانشگاه ها به منظور ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ ۱۴۰۰، اعطا می کند.
مهم ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:
۱. دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد / دکتری حرفه ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
یادآوری ۱: دانشجویان دوره کارشناسی ارشد / دکتری حرفه ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا آخر شهریورماه ۱۴۰۰، دوره کارشناسی ارشد / دکتری حرفه ای را با موفقیت به پایان برسانند هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
۲. متقاضیان استفاده از طرح شهید احدی، از تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ تا ۲ تیر ۱۴۰۰ فرصت دارند، اطلاعات خویش را به صورت کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.
۳. متقاضیان باید دست کم ۲۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی و دست کم ۲۵۰ امتیاز از مجموع فعالیتهای علمی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی مندرج در جدول شیوه نامه (کلیک کنید) کسب کرده باشند. کارگروه تخصصی با عنایت به ظرفیت موجود، بعد از ارزیابی های کیفی، برگزیدگان را مشخص می کند.
یادآوری ۲: دانش آموختگان، بر مبنای امتیاز حاصل از مجموع فعالیتهای نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفا داشتن مقاله) می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
یادآوری ۳: بر مبنای مقررات وزارت بهداشت، پذیرش برگزیدگان، صرفا در رشته هایی غیر از زیرمجموعه های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی انجام می شود و متقاضیان لازم است در آزمون ورودی به مقطع دکتری تخصصی شرکت نمایند و ۹۰ درصد نمره حد نصاب را کسب نمایند.
۴. برگزیدگان، برای انجام مصاحبه، به دانشگاه ها / پژوهشگاه های مدنظر آنان معرفی می گردند.
۵. دانش آموختگان، برای بهره مندی از این تسهیلات، باید اطلاعات خود (شامل مشخصات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی) را در سامانه اطلاعاتی بنیاد (کلیک کنید) بارگذاری یا بروزرسانی نمایند و بعد از آن، حداکثر تا تاریخ ۲ تیر ۱۴۰۰ گزینه «ذخیره» را در بخش «ثبت درخواست دانش آموختگان برتر» / «طرح شهید احدی» سامانه انتخاب کنند.
یادآوری ۴: درصورتیکه در هر مرحله از بررسی ها مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را به بنیاد عرضه نموده است، علاوه بر محرومیت از تسهیلات این شیوه نامه، از سایر تسهیلات بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی ربط اعلام می شود و حق پیگیری مبحث به صورت حقوقی هم برای بنیاد محفوظ خواهد بود.
۶. بعد از بررسی پرونده ها و انتخاب برگزیدگان، نتایج از راه سامانه سینا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. شایان ذکر است ثبت اطلاعات، بررسی پرونده و اعلام نتایج، صرفا از راه سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام می شود.
یادآوری ۵: بنیاد، بعد از بررسی های لازم، برگزیدگان را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های (حداکثر پنج مورد) مدنظر برگزیدگان معرفی می کند و پذیرش نهایی برگزیدگان، بر عهده دانشگاه / پژوهشگاه است.
یادآوری ۶: برگزیدگان تا شروع سال تحصیلی بلافاصله بعد از برگزیدگی فرصت دارند از یکی از دانشگاه ها / پژوهشگاه ها پذیرش دریافت نمایند و در غیر این صورت، تسهیلات مذکور، منتفی می شود.


منبع:

1400/04/23
11:44:06
5.0 / 5
262
تگهای خبر: آزمون , آموزش , اطلاعات , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما