در گفت وگو با این با من اعلام شد

اجرای فاز اول طرح كارآفرینی در ۱۰ استان محروم با مشاركت ۶۰۰ نفر

اجرای فاز اول طرح كارآفرینی در ۱۰ استان محروم با مشاركت ۶۰۰ نفر رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی از اجرای فاز اول طرح کارآفرینی در 10 استان محروم آگاهی داد و اظهار داشت: در این فاز 600 نفر با اولویت زنان سرپرست خانوار و افراد بیکار تحت آموزش های مهارت کارآفرینی قرار خواهند گرفت.


دکتر کوروش پرند در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اقدامات پارک فناوری دانشگاه شهید بهشتی، اضافه کرد: هم اکنون با حدود ۱۰۰ کارآفرین ارتباطاتی به وجود آمده است و همکاری هایی را در زمینه توسعه فناوری با این پارک دارند.
وی با اشاره به اینکه این ۱۰۰ کارآفرین خارج از دانشگاه هستند، اظهار نمود: بر این اساس ما برنامه جدیدی را در زمینه کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه شهید بهشتی اجرائی کردیم که از آن جمله می توان به برنامه کارآفرینی و اشتغال با کارآفرینان برتر کشور اشاره نمود.
پرند با اشاره به اینکه دستاوردهای این اقدامات به زودی اعلام خواهد شد، تصریح کرد: کارآفرینان افرادی هستند که دارای ایده های نو هستند که با تعداد زیادی از افراد همکاری دارند.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی توسعه کارآفرینی در ۱۰ استان محروم را از دیگر برنامه های این پارک در زمینه اشتغال و کارآفرینی نام برد و افزود: این برنامه طرح جدید این پارک است که با همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، جهاد دانشگاهی و پارک فناوری شهید بهشتی درحال اجراست.
پرند، رویکرد اصلی این طرح را ارائه آموزش مهارت های زندگی با نگاه اشتغال پذیری به افراد منتخب دانست و افزود: "زنان سرپرست خانوار و جوانان" و "افرادی که جزو جمعیت غیر فعال می باشند (افرادی که اعلام آمادگی برای اشتغال نکردند) و افراد بیکار همچون افراد منتخب در این طرح هستند و در این طرح بوسیله مهارت های زندگی با رویکرد اشتغال پذیری مشارکت خواهند داشت و در نهایت از جمعیت غیر فعال به جمعیت فعال تبدیل خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در ۱۰ استان محروم خواهد بود، اظهار نمود: فاز اول اجرای این طرح برای مشارکت ۶۰۰ نفر برنامه ریزی شده است.
پرند به اجرای فاز پایلوت این طرح در "پلدختر" اشاره نمود که طی آن ۱۳۰ نفر تحت آموزش مهارت های اشتغال قرار گرفتند که اغلب شرکت کنندگان از میان زنان سرپرست خانوار بوده اند.
وی با اشاره به حضور تیم های نوآور، واحدهای فناور، شرکت ­های فناور، شرکت های خلاق یا دانش بنیان و شرکت های آزمایشگاهی در هر یک از مجموعه های پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، اظهار داشت: ترویج و اشاعه فرهنگ نوآوری و توسعه کسب وکارهای دانش بنیان و خلاق در دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه از اهداف متمرکز پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی بوده است و در این راستا ۱۸ مرکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های این دانشگاه بعنوان شبکه های انشعابی با ساختار مویرگی مشغول به فعالیت هستند. در این مراکز که در دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستند، کارهای نوآورانه و کارآفرین از سطوح اولیه ایده تا سطح شرکت های دانش بنیان و تیم های نوآور پوشش داده می شوند.
به گفته وی، داشتن ایده نوآورانه دانش محور، حضور تمام وقت و دارا بودن ساختار شرکتی از شرایط جذب شرکت های دانش بنیان در پارک فناوری دانشگاه شهید بهشتی است و اولویت پذیرش واحدهای فناور با اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه شهید بهشتی، تیم های مجری تحقیقات کاربردی یا توسعه ای، بهره مند از پشتیبانی های مالی و خدماتی مراکز تحقیقاتی و اجرائی کشور است.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی افزود: پروسه پذیرش و استقرار در مراکز نوآوری با تکمیل و ارائه کاربرگ درخواست شروع می شود. ایده بصورت مستقل و یا بوسیله طرح های فراخوان مانند شرکت در طرح "نوآ" با تکمیل و ارائه کاربرگ استقرار در مراکز نوآوری واحدهای دانشگاه ارسال می شود و در پایش اولیه، ارزیابی فنی ایده محوری توسط افراد متخصص و اساتید در رابطه با نظارت و هماهنگی شورای راهبردی مرکز انجام می شود.1400/04/22
20:35:43
5.0 / 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما