رئیس جهاددانشگاهی استان فارس:

پارك صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر كمك می نماید

پارك صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر كمك می نماید به گزارش این با من فارس رئیس جهاددانشگاهی استان فارس ضمن اشاره به راه اندازی ˮپارک علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگیˮ ذیل این نهاد، تصریح کرد که ایجاد و فعال سازی چنین مجموعه ای به تبلور اقتصاد فرهنگ وهنر بعنوان شاخصه ای مهم در استان فارس و کشور کمک خواهد نمود.


دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۱۶ تیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، در معرفی پارک ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی، اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های صنایع فرهنگی در کشور و جایگاه فارس در این حوزه، از سال ۹۷ بحث راه اندازی این پارک در استان مد نظر جهاددانشگاهی قرار گرفت.
او تصریح کرد: یکی از علل مهم برای لزوم ایجاد چنین پارکی آنست که مسیر توسعه فرهنگی از شاهراه اقتصاد فرهنگی عبور می کند و یکی از اهداف پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز، دستیابی به این هدف، ذیل اهداف تعیین شده در نقشه مهندسی فرهنگی است.
بابایی با یادآوری اینکه، زیربنای شکل گیری نهاد جهاددانشگاهی، مسائل و دغدغه های فرهنگی و بخش عمده ای از فعالیتهای این نهاد، معطوف به همین حوزه بوده است، اظهار داشت: شاید یکی از علل مهم این که باوجود برخورداری از داشته های فرهنگی و هنری بسیار ارزشمند، ایران و فارس هنوز جایگاهی مناسب در این عرصه در جهان ندارد، کم توجهی به اقتصاد فرهنگی باشد.
او با اشاره به اینکه پس از ۲ سال تلاش و با همت جهادگران دانشگاهی فارس و حمایت مسؤلان این استان خصوصا نماینده مقام معظم رهبری، پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بهمن سال ۹۹ در شیراز افتتاح شد، اظهار داشت: در ابتدای راه، یک تفاهم نامه سه جانبه بین این پارک و پارک های ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی کشور و علم و فناوری استان، منعقد شد.
بابایی ضمن اشاره به این که تلاش ها در برنامه ریزی اقدامات به سمتی است که فعالیتهای انجام شده در این پارک، منطبق بر اهداف و برنامه های سند مهندسی فرهنگی فارس و کشور باشد، اظهار داشت: توسعه فرهنگی، اشتغال و تولید ارزش افزوده، از مسیر صنایع نرم و خلاق فرهنگی، جزو مهم ترین اهداف این اقدام است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این استان، در ۱۲ حوزه فعالیت های خویش را برنامه ریزی کرده و دنبال می کند، مهم ترین خواسته این مجموعه را تداوم حمایت های معنوی و کمک به تسهیل مسیر اجرای برنامه ها، اعلام نمود.
استاندار فارس هم در این نشست ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی به واسطه ایجاد این پارک و تاکید بر ضرورت تداوم این اقدامات، اظهار داشت: مبحث صنایع خلاق و صنایع فرهنگی بیشتر معطوف به داشته های جامعه است و عرضه آنها جزو کم هزینه ترین اقدامات یک جامعه به حساب می آید.
دکتر عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه این صنایع، همه ابعاد زندگی انسان در مباحث مادی و معنوی را در بر می گیرد، اظهار داشت: چنین فعالیتهایی باوجود تأثیر اقتصادی مناسب و حتی مطلوب، نیازمند فضای فیزیکی بزرگ نیست و فعالیت می تواند در یک اتاق و فضای کوچک هم صورت گیرد.
استاندار فارس تصریح کرد که سرمایه گذاری در این عرصه، نیازمند سرمایه بالایی نیست اما بازدهی سرمایه در کوتاه مدت و به میزان مناسبی خواهد بود.1400/04/17
13:07:16
5.0 / 5
564
تگهای خبر: دانشگاه , علم , فناوری , مناسب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما