در دانشگاه امیركبیر برگزار شد

هم اندیشی در امتداد توسعه و راندمان از ظرفیت­های فناوری بلاكچین و رمزارزها

هم اندیشی در امتداد توسعه و راندمان از ظرفیت­های فناوری بلاكچین و رمزارزها نشست اساتید و خبرگان صنعت رمزارز با عنوان ˮفرصت­ ها، چالش ­ها و روندهای جهانی تجاری­ سازی و کاربست فناوری­ های نوظهورˮ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رییس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر، ضمن برشمردن خلاءهای قانونی و سیاستی کشور در حوزه رمزارزها، لزوم سامان­دهی در زمینه حاکمیتی و برخورد هوشمندانه در برای استفاده حداکثری از فناوری ­های نوظهور در انجام تعاملات بین ­المللی را تصریح کرد و اعلام نمود: اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت­های فراوانی برای کمک به توسعه فناوری ­ها از منظر علوم ریاضی، برنامه­ نویسی و مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت­ها هستند.
وی مصادیق مختلفی را در جهت تجاری­ سازی و کاربردی کردن فعالیت­ها عنوان نمود.
رؤسای دانشکده ­های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر نیز به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و از شکل­ گیری همکاری ­های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با یکی از هلدینگ های فعال در زمینه فناوری بلاکچین و رمزارزها استقبال کردند.
دکتر محدث، رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر با پیشنهاد تعریف پایان­ نامه­ های مشترک در تمام مقاطع تحصیلی و همین طور برگزاری دوره ­های آموزشی مشترک اظهار داشت: امیدواریم همکاری بین دو مجموعه هر چه سریعتر شروع شود.
رییس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر از طراحی بسترهای قوی در حوزه الگوریتم­ های پیشرفته مالی و کاربردی در زمینه رمزارزها و بلاک چین آگاهی داد و از همکاری دو جانبه استقبال کرد.
وی خواهان سریعتر اجرائی ­شدن پیشنهادات مطروحه بود.
دکتر زرندی، رییس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر نیز ایده برگزاری مسابقات دانشجویی و اعطای جوایز به برگزیدگان را بیان کرد که با استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ مذکور واقع شد.
همین طور دکتر هاشمی گلپایگانی، استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر راه ­های مفیدی را برای تربیت نیروی انسانی ماهر و جذب آنها توسط هلدینگ سرمایه گذاری ارائه داد که بسیار مورد استقبال مدیران حاضر در جلسه واقع شد.
حسین سلاح ورزی، مدیر عامل هلدینگ فعال در زمینه فناوری بلاکچین و رمرارزها ضمن معرفی این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه آن باتوجه به محتوای جلسه، به فعالیت ­های شرکت های دانش ­بنیان زیرمجموعه این هلدینگ اشاره نمود و ضمن معرفی پلت فرم تبادل رمزارز آن، تشریح کرد: اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۶ با پلت فرم مذکور و یک درگاه شروع شد و در سال ۱۳۹۸ موفق به ستاندن مدرک دانش ­بنیانی در زمینه رمزارزها به خاطر کارهای زیر ساختی در زمینه فناوری­ های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با رعایت پروتکلهای مالی مبتنی شد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از چالش های مجموعه شرکت­های حوزه فناوری بلاک­چین و رمزارز، نبود نیروی متخصص است، اظهار داشت: یکی از دشوارترین کارها در صنعت بلاکچین و رمز ارز جذب نیروی انسانی فنی ماهر است.
سید محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری این هلدینگ با اشاره به امنیت بالای پلت فرم تبادل رمز ارز متعلق به شرکت دانش بنیان زیرمجموعه این هلدینگ به تشریح اقدامات امنیتی صورت گرفته در شرکت مذکور بعنوان یک شرکت دانش بنیان در حوزه بلاک­چین و صنعت رمزارز پرداخت و اظهار نمود: در این شرکت چندین تیم بمنظور افزایش امنیت، ایجادشده است که یکی از این تیم ها در حوزه کشف تقلب فعالیت دارد.
وی به تشکیل تیم تحقیق­ و­ توسعه در این شرکت دانش بنیان اشاره نمود و افزود: بطور کلی سیستم کشف تقلب در این شرکت دانش بنیان دارای دوبخش پیش از انجام و پس از انجام تراکنش است؛ در صورتیکه بیشتر سیستم ­های کشف تقلب در کشور عموما پس از انجام تراکنش ­ها است.
یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم­ افزار این هلدینگ نیز با اشاره به پروسه رمزنگاری اطلاعات کاربران در پلت فرم تبادل رمزارز متعلق به شرکت دانش بنیان ارائه دهنده کیف پول رمز ارز بمنظور افزایش امنیت، اظهار نمود: پروسه رمزنگاری یک­طرفه اطلاعات کاربران و والتها در پلتفرم­ های ما نشان از امنیت بالای این پلت فرم ­ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلت فرم ­های شرکت باز شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.
ابراهیم مقصودلو، مدیرعامل شرکت دانش بنیان زیرمجموعه هلدینگ مذکور نیز با معرفی ظرفیت­های دو جانبه این شرکت که در زمینه RTU و ترکر اینترنت اشیاء فعالیت دارد، اظهار داشت: همکاری متقابل شرکت ما از بستر آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر و جذب نیرو از این نهاد علمی در این نشست مورد تاکید ما قرار دارد.
به نقل روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در نهایت دکتر مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رییس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر با جمع ­بندی مباحث مطروحه و مثبت ارزیابی کردن این جلسه، اظهار نمود: همکاری مشترک این هلدینگ با دانشگاه صنعتی امیرکبیر بمنظور هم افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه صنعت بلاک­چین و رمزارز می تواند با انجام پایان نامه های مشترک، انعقاد پروژه­ های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کلاس ­های آموزشی، بورسیه دانشجویان از طرف هلدینگ مذکور و کارآموزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این هلدینگ اجرائی شود.
منبع:

1400/04/11
15:49:19
5.0 / 5
7707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما