تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی

تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، کیانوش عسگری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد محصولات این شرکت اظهار داشت: فعالیتهای شرکت ما به دو بخش عمده عرضه خدمات مهندسی در چارچوب یک کلینیک صنعتی برای رفع مشکلات صنایع با تخصص ها و کارگروه های مختلف و عرضه خدمات تولید یک محصول تقسیم می شود.

وی ادامه داد: ما با عنایت به تجربه ای که طی سالهای گذشته در صنعت داشتیم، متوجه شدیم که ایجاد کلینیک صنعتی و کارگروه های تخصصی در این کلینیک می تواند به رفع مشکلات صنایع مختلف کمک کند؛ چون که مخاطبان ما صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها، صنایع استخراجی، ماشین سازی، ریخته گری و هر صنعتی است که به شکلی با مهندسی مواد ارتباط داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه پس از سال ها تجربه موفق به تولید فوم های فلزی شدیم، اظهار داشت: این فوم ها در رده بندی جهانی، جزو مواد پیشرفته و های تک تلقی می شود و تحقیق و توسعه این مواد در مرز دانش است. معدود کشورهایی در دنیا وجود دارند که موفق به تولید این محصول شده اند و خوشبختانه ایران توانسته به تولید این محصول با کاربردهای گسترده تری برسد. این فوم ها را که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تولید کردیم، توانستیم طرح صنعتی آنرا هم اجرا نماییم.

وی ضمن اشاره به خصوصیت های فوم های فلزی اظهار نمود: این فوم ها، موادی سبک با قابلیت بالایی هستند که دلیل گرانی آن در دنیا، های تک بودن این مواد است و امیدواریم وارد حوزه صادرات این محصول شویم.

عسگری در مورد گردآوری توانمندی ها و تخصص های صنایع، بیان نمود: گردآوری شبکه ای از توانمندی ها و تخصص های صنایع، هم افزایی را به دنبال دارد که این مهم می تواند مشکلات را با ارزش افزوده و بهره وری زیادی رفع کند، به صورتی که مشکلات به صورت نهادینه رفع گردد، نه مقطعی. ازاین رو در تلاش هستیم تا شبکه ای از تخصص های شرکتهای مختلف را جمع آوری و توانمندی های آنها را شناسایی نماییم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، ایشان در ادامه با اشاره به اینکه تحریم ها جلوی تولیدات ما را نگرفت، بیان نمود: در این شرایط توانستیم قطعاتی که عمرشان محدود بود، تا ۹۰ درصد بازیافت نماییم و باردیگر به چرخه صنعت برگردانیم. برای مثال برخی قطعات در صنعت پالایشگاهی و نیروگاهی که از خارج از کشور تأمین می شد، احیا شد؛ چون که این قطعات، های تک است.
منبع:

1400/04/02
20:52:17
5.0 / 5
294
تگهای خبر: تخصص , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما