مدیركل دفتر مشاوره وزارت علوم:

خط تلفنی ترك سیگار و دخانیات در دانشگاه ها راه اندازی شود

خط تلفنی ترك سیگار و دخانیات در دانشگاه ها راه اندازی شود به گزارش این با من مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم پیشنهاد داد: برای کاهش مضرات و ترک استعمال سیگار و قلیان توسط دانشجویان چند خط تلفنی ترک سیگار و قلیان در دانشگاه ها راه اندازی شود.به گزارش این با من به نقل از مهر، مجید صفاری نیا بامداد امروز در نشست تخصصی دانشگاه بدون دخانیات که به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات بصورت مجازی و حضوری در دانشگاه تهران انجام شد با اشاره به مضرات مصرف سیگار و قلیان در میان اقشار جامعه اظهار داشت: تنها ۱۰ درصد از افراد مبتلا به سرطان ریه، سیگار مصرف نمی کردند.
وی افزود: برمبنای آمار، مصرف میزان سیگار در دنیا که در سال ۲۰۱۹ عنوان شد ۲۶۷ میلیارد نخ سیگار مصرف می شود که بر طبق این آمار مصرف دنیا ۷۵۰ تا ۸۰۰ نخ در سال است که این آمار در ایران بالای هزار نخ سیگار است و روز به روز نیز مصرف سیگار درحال افزایش است.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: بنظر می رسد تعداد جوانان قلیانی نسبت به سیگاری درحال افزایش است و این آمار هر روز درحال افزایش است.
وی پیشنهاد داد: برای کاهش مضرات و ترک استعمال سیگار و قلیان توسط دانشجویان چند خط تلفنی ترک سیگار و قلیان در دانشگاه ها راه اندازی شود. همین طور پیشنهاد می کنم کارشناسان دراین زمینه آموزش داده شده و چند مرکز مشاوره دانشگاهی کشور این کار را بصورت پایلوت شروع کنند.
وی افزود: مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها را نیز باید درگیر این مساله کرد شاید دانشجویی علاقه نداشته باشد به مرکز مشاوره مراجعه کند.
صفاری نیا اضافه کرد: باید کارهای حمایتی محیطی در دانشگاه ها انجام و مشاوره های گروهی برای ترک سیگار و قلیان در مراکز مشاوره راه اندازی شود.


منبع:

1400/03/08
22:56:39
5.0 / 5
935
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جوانان , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما