مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شكوفایی خبر داد

حمایت ۹۰درصدی از حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه تجهیزات پزشكی تركیه

حمایت ۹۰درصدی از حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه تجهیزات پزشكی تركیه مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور 14 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ترکیه با حمایت 90 درصدی این صندوق آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا مرضیه شاوردی در رویداد یکشنبه های صادراتی، برگزاری این رویداد را بحث و تبادل نظر در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان دانست و اضافه کرد: تمرکز رویداد امروز صادرات تجهیزات پزشکی به اروپا با تمرکز بر کشور ترکیه است.
وی به بیان آمارهای مربوط به صادرات کشور اشاره نمود و تصریح کرد: برمبنای آمارها میزان صادرات کشور در سال ۹۹ حدود ۵.۶ میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال ۹۸ حدود ۴۶ درصد افزایش نشان میدهد.
شاوردی بیشترین میزان صادرات را با حجم ۹.۸ میلیارد دلار به کشور چین ذکر کرد و افزود: کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه از مقاصد صادراتی ایران به شمار می روند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری ۵۶ درصد صادرات کشور در حوزه تجهیزات پزشکی را مربوط به حوزه دارویی و فرآوردهای دارویی، ۱۷ درصد صادرات را مربوط به لوازم پزشکی، ۱۴ درصد را مربوط به تجهیزات پزشکی و ۱۳ درصد صادارت کشور را مربوط به تجهیزات محافظت شخصی عنوان نمود و تصریح کرد: ۵ کشور اول که ۴۹ درصد صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی را به خود اختصاص داده اند شامل آلمان، امریکا، سوئیس، هلند و بلژیک هستند.
شاوردی به وضعیت صادرات ایران اشاره نمود و با اعلان اینکه ایران با ۱۵ کشور مرز مشترک خشکی و آبی دارد، اشاره کرد: کل نیاز وارداتی کشورهای هم مرز ایران ۵۰ میلیارد دلار است، ولی توان صادراتی ایران ۴۴۵ میلیون دلار ذکر شده است و این عدد نشان میدهد که ایران بسیاری از این ظرفیت صادراتی استفاده نکرده است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که این صندوق درصدد است با پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، این شرکتها بتوانند با کمترین هزینه به بازارهای جهانی وارد شوند، افزود: یکی از این اقدامات حمایتی زمینه سازی برای حضور این شرکتها در نمایشگاه های بین المللی است و با برنامه ریزی های صورت گرفته شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ترکیه اعزام خواهند شد.
شاوردی افزود: در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ترکیه ۱۴ شرکت دانش بنیان ایرانی با حمایت ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی حضور می یابند، ضمن آنکه دو هفته پس از این نمایشگاه، شرکت های دانش بنیان به نمایشگاه شهر هوشمند این کشور حضور خواهند یافت.
وی از برنامه ریزی برای تبادل فناوری شرکت های دانش بنیان در کشور انگلستان آگاهی داد و اظهار داشت: برای حضور این شرکتها در نمایشگاه های بین المللی دوره های آموزشی در حوزه هایی چون مالکیت فکری برگزار می شود.1400/03/02
13:03:05
5.0 / 5
1107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما