معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام كرد

راه اندازی 44 رشته جدید

راه اندازی 44 رشته جدید به گزارش این با من معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی از دستور کار قرار گرفتن اصلاح بخشنامه ارتقاء اعضای هیات علمی این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: نحوه ارتقاء این اعضا از نظر آموزشی، پژوهشی و غیره مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر شجاع احمدوند در آیین بزرگداشت مقام استاد دانشگاه علامه طباطبایی به ارائه گزارش قسمتی از عملکرد حوزه آموزشی دانشگاه در سالهای اخیر پرداخت و اظهار داشت: حوزه آموزش، حوزه سنتی دانشگاه است ولی در قسمت هایی کارهای نو و خلاقیت های جدیدی انجام شده است، خصوصاً در وضعیت کرونائی، تحولات جدیدی در حوزه آموزش صورت گرفت. یکی از کارهای آموزش تدوین و بازنگری رشته ها است. با جمع بندی نیازمندی های جدید، هفت رشته‌ی جدید در مقطع کارشناسی، ۳۰رشته در مقطع کارشناسی ارشد و هفت رشته در مقطع دکتری و در مجموع ۴۴ رشته جدید به جمع رشته های دانشگاه اضافه شده است.
دکتر احمدوند به کارهای حوزه آموزش در بخش اصلاح ساختار سازمانی اشاره نمود و اظهار داشت: تعریف گروه استعداد درخشان و اداره فارغ التحصیلان، مرکز یادگیری الکترونیکی، دبیرخانه تخصصی هیئت ممیزه با هدف تمرکز بر امور اعضای هیئت علمی و ارائه‌ی خدمات شایسته تر، تأسیس شورای برنامه ریزی درسی برای مدیریت امور تدوین و بازبینی برنامه های درسی و اصلاح ساختار مدیریت آموزش های تخصصی آزاد و مهارت افزایی قسمتی از کارهای این بخش است.
وی همین طور برگزاری دوره های دانش افزایی برای استادان را حرکت بسیار مهم و ارزشمندی توصیف کرد و اضافه کرد: تعداد ۱۰۹ دوره دانش افزایی با حضور سه هزار و ۱۴۸ استاد انجام شد و بخش مهمی از موفقیت همکاران ما در روش های تدریس و آموزش های الکترونیکی محصول این دوره ها بوده است. بطور کل ۱۲ هزار و ۴۶۰ ساعت نفر آموزش در این دوره ها ارائه شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به حمایت های دانشگاه از رتبه های برتر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، افزود: برمبنای مصوبه‌ی شورای دانشگاه، از سال ۱۳۹۶به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که رتبه ۱تا ۳را در آزمون ورودی همان سال کسب کرده باشند، مبلغی بعنوان هدیه پرداخت می شود. با پیگیری های انجام شده، از سال ۱۴۰۰ نیز برای دانشجویان کارشناسی، این امتیاز لحاظ می شود.
ایشان سپس اظهار داشت: ارائه کارنامه اعضای هیئت علمی، تدوین نظام نامه اخلاق آموزشی دانشگاه، ارتقای اعضای هیئت علمی، اجرای سیاست طرح درس، ارتقای سیستم خدمات آموزشی دانشگاه از سما به گلستان، راه اندازی کلاس های دوگان و ممنوعیت تدریس مدرسان با مدرک کمتر از دکتری، بخش دیگری از کارهای چند سال اخیر معاونت آموزشی در چند سال اخیر بوده است.
احمدوند با اشاره به استفاده از سیستم «بیگ بلوباتن» برای آموزش الکترونیکی، اضافه کرد: این سیستم مجازی جزو مجهزترین سیستم هاست. با توجه به این که این سیستم دو خاصیت مهم دسترسی سهل و آسان همه‌ی کاربران و برخورداری از سیستم جلسات و دفاع از پایان نامه ها و رساله ها را دارد تا حالا در حدود ۹۰۰دفاع ارشد با این سیستم انجام شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اصلاح بخشنامه ارتقاء اعضای هیات علمی، اظهار داشت: این بخشنامه مدتی در دستور کار قرار گرفته است و یکی از محورهایی که باید اصلاح می شد ماده ۲ آموزشی بود که در عمل یک ماده خنثی در بخشنامه بود. در حوزه آموزشی، کمیت و کیفیت تدریس، نمره ارزشیابی کمتر از سه، مانع ارتقاء می شود. پایان نامه ها و رساله ها هم در حوزه آموزشی قرار گرفته اند. نمره آموزشی از ۳۰ به ۴۰ بالا رفته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، احمدوند اشاره کرد: در حوزه پژوهشی، ارائه مقاله انگلیسی الزامی نیست و اگر دانشگاه ها الزام کردند می توان، جایگزینی مانند نگارش کتاب پیشنهاد شود، مقاله های داخلی هم ازQ۱ تا Q۲رتبه بندی می شود. نظریه های اصیل وزن مهمی پیدا کرده است. نوشتن مقاله انفرادی برای علوم انسانی الزامی و وزن طرحهای پژوهشی حل مشکلات کشور زیاد شده است.
او در آخر الکترونیکی کردن فرآیندهای آموزشی، تاسیس میز خدمت با هدف حرکت به سمت دولت الکترونیک و پاسخ گویی سریع تر به دانشجویان، برگزاری دوره های مهارت افزایی، زبان های خارجی، MBAو DBAو دوره‌ی روانشناختی جنایی قضایی با همکاری دانشگاه پوآتیه فرانسه را از دیگر کارهای آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی برای ارتقای سطح آموزش ذکر کرد.
منبع:

1400/03/01
22:00:27
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما