تاثیر قابل توجه هورمون ها در مبتلاشدن به كووید-19

تاثیر قابل توجه هورمون ها در مبتلاشدن به كووید-19 این با من: یک پژوهش جدید نشان میدهد که هورمون ها می توانند در مبتلاشدن به کووید-19، تاثیر قابل توجهی داشته باشند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از مجله Endocrine، یک پژوهش جدید، ارتباط قوی میان هورمون ها و کووید-۱۹ را تایید می کند.
"دستگاه درون ریز" (Endocrine System)، نقش مهمی در مبتلاشدن به کروناویروس بر عهده دارد. پژوهشگران حوزه "اندوکرینولوژی" (Endocrinology) در این پروژه، به بررسی شواهدی پرداختند که از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ گردآوری شده اند. آنها طی بررسی های خود، شواهدی را در ارتباط با انواع بیماریهای مربوط به غدد درون ریز یافتند.
دکتر "مانل پویگ" (Manel Puig)، پژوهشگر "دانشگاه خودگردان بارسلونا" (UAB) و پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این شواهد، واضح هستند. تاثیر هورمون ها در کووید-۱۹ را نمی توان نادیده گرفت.
وی ادامه داد: ما باید از تاثیر غدد درون ریز بر کووید-۱۹ در افراد مبتلا به دیابت، چاقی یا نارسایی کلیه و همین طور افرادی که به بیماری شناخته شده ای مبتلا نیستند، آگاه باشیم.
پژوهشگران، شواهد مربوط به کووید-۱۹ را در برخی از بیماریهای مربوط به غدد درون ریز و عوامل مرتبط همچون دیابت، چاقی، "هیپوکلسمی" (Hypocalcaemia)، کمبود ویتامین D و همین طور مشکلات ناشی از هورمون های جنسی مورد بررسی قرار دادند.
دیابت، یکی از شایع ترین بیماریها شناخته شده که با شدت مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ ارتباط دارد. طی دوره همه گیری کووید-۱۹، مرگ و میر در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و نوع دو بالا رفته است و شواهد نشان می دهند که شاید یک رابطه دو طرفه میان کووید-۱۹ و دیابت وجود داشته باشد.
پژوهشگران، روند مشابهی را در بیماران مبتلا به چاقی شناسایی نمودند. چاقی، میزان حساسیت نسبت به کووید-۱۹ و خطر مبتلاشدن به عوارض جانبی آن را بیشتر می کند. پژوهشگران باور دارند که مدیریت تغذیه برای این بیماران مهمست برای اینکه می تواند میزان حساسیت و شدت عفونت را کم کند.

این پژوهش نشان میدهد که نقش مهم غدد درون ریز باید در پژوهش های آینده مربوط به کووید-۱۹ مورد توجه باشد.
منبع:

1400/02/31
12:43:11
5.0 / 5
972
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما