آزمایشگاه های تخصصی شركت های دانش بنیان حوزه سلامت راه اندازی می شوند

آزمایشگاه های تخصصی شركت های دانش بنیان حوزه سلامت راه اندازی می شوند با امضای تفاهم نامه ای میان پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه های تخصصی برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان راه اندازی می شوند ضمن آنکه تسهیل گری برای اخد مجوزهای حوزه سلامت صورت خواهد گرفت.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، در نشستی که امروز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت در حاشیه سومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ در محل پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد، تفاهمنامه همکاری میان پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهزات پزشکی با هدف ارتقا همکاری میان این دو نهاد و افزایش کارایی شرکتهای دانش بنیان به امضا رسید.
این تفاهمنامه بر مبنای مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی تدوین شد.
در این تفاهمنامه اداره کل تجهیزات پزشکی در جهت صدور مجوزهای مربوط برای تولیدکنندگان اقدام خواهد نمود و بر این اساس ساختارهای خصوص چابک برای برون سپاری خدمات تشکیل گردد و بخش خصوصی بتوانند بازوی اجرایی اداره کل شده و در جهت ممیزی و ارزیابی به شرکتهای تولید کننده مشاوره دهند. عرضه آموزش به شرکت ها با هدف تسهیل گری در دریافت مجوز از دیگر اقدامات اداره کل تجهیزات پزشکی در این تفاهمنامه است.
از دیگر محورهای این تفاهمنامه، ساخت آزمایشگاه های تخصصی است که پارک علم و فناوری پردیس این مورد را پیشنهاد کرد و اعلام آمادگی کرد که از راه بخش خصوصی، آزمایشگاه های مناسبی را در پارک علم و فناوری پردیس ایجاد نماید که به شرکتهای داخل پارک پردیس و همینطور شرکتهای دیگر عرضه خدمت کند.
اداره کل تجهیزات پزشکی هم پذیرفت مجوزهای لازم برای تاسیس و ایجاد آزمایشگاه ها را صادر کند تا برخی از خدمات آزمایشگاه هایی که گاها به سادگی به شرکت ها عرضه نمی گردد، با ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در پارک توسط شرکتهای خصوصی، عرضه شود.
در مقابل پارک فناوری پردیس متعهد شد نسبت به عرضه خدمت به شرکتهای حوزه سلامتی اقدام نماید و بر این اساس شرکت هایی که توانستند مجوز دانش بنیان را دریافت کنند، این پارک فناوری بتواند بر مبنای پلتفرمی، خدمات تخصصی عرضه کنند.1400/02/30
22:49:02
5.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما