رئیس دانشگاه خبر داد

راه اندازی میز خدمت در دانشگاه علامه طباطبایی

راه اندازی میز خدمت در دانشگاه علامه طباطبایی به گزارش این با من رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از راه اندازی میز خدمت و الکترونیکی کردن خیلی از خدمات آموزشی در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: کارکنان آموزش قسمتی از هویت دانشگاهی هستند، باید تلاش نماییم این رکن هویتی را بیش از پیش تقویت نماییم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر حسین سلیمی در آئین نکوداشت هفته سرآمدی آموزش با شعار «آموزش مداوم در علوم انسانی» با اعلان اینکه استادان، دانشجویان و کارکنان سه رکن اصلی آموزش عالی در دنیا هستند، اظهار داشت: در مورد نقش استادان و دانشجویان بعنوان دو رکن از سه رکن اصلی آموزش عالی، سخن های بسیاری گفته شده است در صورتیکه اگر رکن سوم یعنی کارشناسان و کارکنان خصوصاً کارکنان و کارشناسان آموزش نباشند دو رکن دیگر امکان انجام کار پیدا نخواهند کرد. کارکنان و کارشناسان تضمین کننده مشروعیت آموزش عالی هستند. چونکه آنها سلامت، قانونمندی و نظم کار آموزش عالی را بررسی، تایید و تضمین می کنند.
وی افزود: اگر قانونمندی، سلامت و نظمی که کارکنان آموزش در دانشگاه برقرار می کنند، وجود نداشت، هیچ استاد و دانشجویی امکان فعالیت پیدا نمی کرد. بدین سبب این رکن آموزش عالی یعنی کارکنان خصوصاً کارکنان آموزش جایگاهی مانند ستون خیمه دارد که باید به درستی شناخته و تقویت شود.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: علاقه، مشروعیت، سلامت، قانونمندی و نظم کارکنان آموزش تضمین کننده شادابی آموزش عالی است. شادابی، خوش برخوردی و رفتارهای مناسب کارکنان سبب می شود دانشجویان و استادان نیز به پیروی از آنها با روی خوش با دیگران برخورد کنند.
به گفته وی، کارکنان آموزش، قسمتی از پروسه آموزش دهی به دانشجویان و گاهی به استادان را هم بر عهده دارند. آموزش فقط دریافت بسته های اطلاعاتی در کلاس های درس نیست. قسمتی از آموزش، آموزش اخلاق، جامعه پذیری، قانون مداری و بردباری است. کارکنان و کارشناسان با رفتار نیکو و قانونمندی و همین طور با بردباری و اخلاق خوش، جامعه پذیری را به دانشجویان و حتی به برخی از استادان آموزش می دهند.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به این که کارکنان آموزش قسمتی از هویت دانشگاهی هستند، اظهار داشت: باید تلاش نماییم این رکن هویتی را بیش از پیش تقویت نماییم. در این دانشگاه سعی شده است با الکترونیکی کردن خیلی از فعالیت ها و راه اندازی میز خدمت از شدت مراجعه های حضوری و بار کاری واحدهای آموزش پردیس مرکزی و دانشکده ها کاسته شود. همین طور با استقرار کامل سامانه گلستان، کارهایی مانند فارغ التحصیلی دانشجویان و تسویه حساب ها که زمان بر هستند و فشار کاری بسیاری وارد می کنند، بطور کامل الکترونیکی و سختی آن از دوش کارکنان برداشته شود.
وی اشاره کرد: کارکنان، کارشناسان و مدیران آموزش پیشکسوت و جدید این دانشگاه در میان کارکنان آموزش دانشگاه های کشور نمونه هستند و این را از بازخورد دانشجویانی متوجه می شویم که از دانشگاه های دیگر در دانشگاه علامه طباطبائی حضور پیدا می کنند. برمبنای حرف های این دانشجویان، رفتار، برخورد و سرعت عمل کارکنان آموزش این دانشگاه برایشان بسیار جالب توجه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، در ادامه دکتر شجاع احمدوند معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی به تشریح کارهای انجام شده در هفته آموزش پرداخت و اظهار داشت: برنامه های این هفته در پنج بخشِ برگزاری کارگاه های مجازی برای استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه، گفت وگوی گروه های آموزشی با دانشجویان، گزارش عملکرد هشت ساله معاونت آموزشی، تقدیر از کارکنان آموزش دانشگاه و تجلیل از مقام استاد ارائه شد.
وی با ارائه گزارش عملکرد یک ساله از معاونت آموزشی دانشگاه، اظهار داشت: کارهای این معاونت در سال گذشته، به دو بخش تقسیم می شود. بخش نخست انجام کارهای تازه، همچون تاسیس شورای ارتقای کیفی، راه اندازی کلاس های هیبریدی، تهیه نظام نامه‌ی اخلاق آموزشی، الزام ارائه طرح درس در کلاس ها و الکترونیکی کردن خیلی از فعالیت ها بود که تاثیر به سزایی در سامان دادن به امور آموزشی داشته است.
دکتر احمدوند اضافه کرد: بخش دوم نیز، بخش کارهای روتین و روزانه‌ی آموزش دانشگاه است که شامل کارهایی نظیر، ثبت نام ها، برگزاری نشست ها، بازبینی بخشنامه ها، مصاحبه های دکتری، برگزاری امتحان های اختتام ترم، بررسی پرونده های استعدادهای درخشان، دفاع از پایان نامه ها، جلسات گروه ها و کارگروه ها، صدور دانش نامه، برگزاری دوره های مهارت افزایی، دوره جنایی، دوره های MBA و برگزاری کلاس های درس می شود.
وی در انتهای سخنان خود با قدردانی از تلاش¬های کارکنان و کارشناسان معاونت آموزشی دانشگاه، اظهار داشت: همکاران ما درخواست های بحقی نیز دارند که با همکاری رئیس دانشگاه در تلاش هستیم به خواسته های آنها پاسخی شایسته و درخور داده شود.
منبع:

1400/02/30
12:59:27
5.0 / 5
762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما