شركت اكسیوم اسپیس ۴ فرد را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد

شركت اكسیوم اسپیس ۴ فرد را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد به گزارش این با من ناسا و شرکت ˮاکسیوم اسپیسˮ(Axiom Space) برای ارسال نخستین فضانوردان خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی با یکدیگر به توافق رسیده اند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، بنابر این توافق، چهار فضانورد در سال ۲۰۲۲ با فضاپیما کرو دراگون اسپیس ایکس به فضا خواهند رفت. این مأموریت می تواند نخستین قدم اکسیوم در جهت ساخت ایستگاه فضایی اختصاصی خود باشد.
نخستین مأموریت ایستگاه فضایی با مشارکت افرادی که فضانوردان حرفه ای نیستند در حال انجام می باشد. ناسا و استارت آپ هوافضا اکسیوم اسپیس روز دوشنبه اعلام نمودند که دستور پرتاب چهار نفر به ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) از اوایل ژانویه ۲۰۲۲ را صادر کرده اند.
شرکت اکسیوم "مایکل لوپز-الگریا" معاون رئیس خود و فضانورد سابق ناسا را ​​برای فرماندهی خدمه برگزیده است. هدف این مأموریت که(Axiom Mission ۱) یا(AX-۱) نام دارد فرستادن این افراد به مدار است. هر چهار نفر تقریباً ۵۵ میلیون دلار برای این کار پرداخت می کنند. ناسا هنوز در حال بررسی این افراد است و آنها باید پیش از تأیید ناسا مورد بررسی های پزشکی قرار گیرند.


نام اعضای مأموریت AX-۱ از چپ به راست بدین صورت است: فرمانده مایکل لوپز-الگریا، لری کانر خلبان مأموریت، مارک پاتی متخصص مأموریت و ایتان استیب متخصص مأموریت.
AX-۱ سوار بر موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا پرتاب می شود. خدمه این مأموریت هشت روز در ایستگاه فضایی بین المللی می مانند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، آنها نخستین فضانوردان خصوصی که پا به آزمایشگاه مداری گذاشته اند، خواهند شد.
شرکت اکسیوم امیدوار است عملیات پرواز فضانوردان خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی را سالی دو بار انجام دهد و در نهایت هم اکسیوم می خواهد پایگاه مداری خود با نام AxStation را بسازد.
لوپز-الگریا در جلسه توجیهی اظهار داشت: هفته آینده خدمه مأموریت AX-۱ آموزش جدی را آغاز خواهند کرد که این شامل آموزش سانتریفیوژ برای شبیه سازی پرتاب و همینطور پرواز "سهموی" برای تقلید از گرانش صفر است. این تمارین شامل یادگیری نحوه اتصال کرو دراگون به ایستگاه فضایی، نحوه استفاده از سرویس بهداشتی درفضاپیما و ایستگاه فضایی بین المللی و نحوه خوابیدن در فضا است.
ناسا همینطور مبلغ ۱.۶۹ میلیون دلار به اکسیوم پرداخت می کند تا آنها نمونه های علمی را از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگردانند.
منبع:

1400/02/21
22:03:17
5.0 / 5
492
تگهای خبر: آزمایشگاه , آموزش , تخصص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما