یك مقام مسئول خبر داد؛

بازبینی و ابلاغ ۴ بخشنامه دانشجویی

بازبینی و ابلاغ ۴ بخشنامه دانشجویی به گزارش این با من مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم اظهار داشت: بخشنامه های مربوط به شورای بررسی موارد خاص بازبینی شد که با تفویض اختیار به شوراهای دانشگاهی و استانی برای اجرا ابلاغ گردیده است.به گزارش این با من به نقل از مهر، جاماسب نوذری اظهار داشت: اکنون بیش از ۸۰ درصد خدمات این اداره کل از قبیل درخواست های میهمانی و انتقال، شورای بررسی موارد خاص، لغو تعهد و تأیید مدارک تحصیلی جهت ترجمه به شیوه الکترونیکی و بوسیله سامانه سجاد انجام می شود.
وی ارائه خدمات الکترونیکی به دانشجویان را در وضعیت کرونا بسیار باارزش دانست و اظهار داشت: بستر سامانه سجاد این امکان را به ما داد که در وضعیت دشواری مانند کرونا بتوانیم خدمات خودرا بدون توقف ادامه بدهیم و مشکلی در پاسخ به درخواست های دانشجویان و دانش آموختگان نداشته باشیم.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اشاره کرد: انجام موارد درخواستی دانشگاه ها به شیوه الکترونیک، مانند پرونده های مطرح در شورای موارد خاص به رسیدگی به این پرونده ها سرعت بخشیده است؛ در سال ۹۹ تعداد ۹۴۸ پرونده کمیسیون موارد خاص مورد رسیدگی قرار گرفت که باتوجه به تعداد پرونده های شورای موارد خاص در سال ۹۲ که ۳۲۸ پرونده بوده است؛ تعداد پرونده های مورد بررسی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۲ نزدیک به ۳ برابر رشد داشته است.
نوزری استفاده از سامانه سجاد را در افزایش صحت و درستی مدارک تحصیلی مؤثر دانست و اظهار داشت: در نتیجه استفاده از این سامانه، خیلی از رفت و آمد و مسافرت های شهری و بین شهری جهت تأیید مدارک تحصیلی برای ترجمه حذف شده که خود رضایت بالای مخاطبین را بهمراه داشته است.
وی اضافه کرد: اکنون تمام پروسه میهمانی و انتقال دانشجویان از مرحله ثبت نام دانشجو تا موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد بوسیله سامانه سجاد انجام می شود و در سال ۹۹ حدود ۱۱ هزار درخواست در بستر سامانه سجاد مورد بررسی و پاسخگویی قرار گرفته است. همین طور درباب انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه های خارج به داخل، باتوجه به شرایط کرونا و مجازی شدن آموزش در بیشتر دانشگاه های دنیا با کاهش روبه رو بوده است و تعداد پرونده های مورد بررسی دراین زمینه در سال ۹۹ برابر با ۸۸ درخواست بوده است.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: اصلی ترین رویکرد و خط مشی این اداره کل، سیاست گذاری کلان، تفویض اختیار و تمرکززدایی از انجام امور خدمات آموزشی، رفاهی و انضباطی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و خصوصاً دانشگاه های معین استانها و پرداختن به نظارت بر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است.
نوزری استفاده از سامانه سجاد برای هریک از خدمات و تفویض اختیار و تمرکززدایی را از برنامه های درحال اجرای این اداره کل در سال ۱۴۰۰ دانست و اظهار داشت: در همین راستا بخشنامه های مربوط به شورای بررسی موارد خاص بازبینی شد که با تفویض اختیار به شوراهای دانشگاهی و استانی همراه بوده و این بخشنامه برای اجرا ابلاغ گردیده است.
وی اضافه کرد: بخشنامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل نیز بازبینی و با افزایش اختیار و تسهیل امر در انتقال به دانشگاه ها ابلاغ گردیده است. بخشنامه همیار دانشجو و بخشنامه میهمانی و انتقال دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی نیز تهیه و بازبینی آنها انجام شده است و پروسه لازم برای ابلاغ را طی کرده که به زودی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.


منبع:

1400/02/20
23:32:58
5.0 / 5
614
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما