رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خبر داد

تأمین اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت

تأمین اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت به گزارش این با من رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تأمین اعتبار طرح همسان سازی اعضای هیات علمی دو وزارت خانه علوم و بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرایی مورد وفاق نمایندگان این دو وزارت و سازمان برنامه و بودجه هستیم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر نوبخت در جلسه هیات های امنای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارت عتف از تأمین شدن اعتبار در ارتباط با جز ۲ بند و تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: این اعتبار که طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در آن دیده شده، تأمین شده است، منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرایی مورد وفاق نمایندگان این دو وزارت و سازمان برنامه و بودجه هستیم. امیدواریم هر چه سریع تر اقدامات اجرایی شدن قانونی این مصوبه صورت پذیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه اجرای طرح همسان سازی، افزایش بهره وری علمی، را به دنبال خواهد داشت، عنوان کرد: رفع تبعیض و عدالت در پرداخت های در ارتباط با اعضای هیات علمی جامعه دانشگاهی را وظیفه خود می دانیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: اذعان داریم که مهم ترین مبحث اولویت دار این جلسه، پیشبینی های لازم برای پشتیبانی از بودجه حوزه آموزش عالی است و ما هم تمام تلاش خویش را در این حوزه به کار گرفته ایم.
دکتر نوبخت عنوان کرد: علیرغم تمام محدودیت های مالی، پارسال بیشتر از ۱۰۰ درصد اعتبارات دانشگاه ها را تخصیص دادیم.
او همینطور با اشاره به اینکه در تلاشیم همسان سازی را هم به نحو شایسته و مطلوب اجرا نماییم اظهار داشت: در فاز نخست باید بسترهای قانونی این مورد را مهیا می کردیم که این کار صورت گرفت. در فرایند بررسی بودجه ۱۴۰۰ هم مبحث منعکس و با پیگیری و همکاریهای وزارت علوم به ثمر نشست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نوبخت ضمن اشاره به اینکه تمهید مقدمات این مورد انجام شده است، تصریح کرد: نکته مهم این مصوبه، محل تأمین اعتبار آن است که با تشریک مساعی بخشی از این کار هم صورت گرفته و منتظر نهایی شدن دستورالعمل اجرایی آن هستیم که باید مورد توافق نمایندگان دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همینطور سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.
منبع:

1400/02/20
11:14:40
5.0 / 5
834
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما